Blizanci zajedno otišli u smrt * Srbi u Crnoj Gori nijesu dijaspora * Spise o zločinu poslali nakon 19 godina * Radnika zatrpale mermerne ploče * Zećani se ispromašivali * Blizanci zajedno otišli u smrt * Pogrešna poruka u pogrešno vrijeme
  Izdanje: 26-08-2018

Dragan Koprivica, političar i profesor Filozofskog fakult:
- Ako se dolazak Matije Bećkovića tretira kao udar na državu, onda su vjerovatno neki udareni u glavu.

Svakog puta kada bi muž i žena vodili ljubav, ona bi ostala u drugom stanju. Jednom prilikom kaže ona mužu da kupi kondom. Muž ode do trafike i pita prodavačicu:
●Imate li kondome?
●Imamo u svim bojama i jedan sa Mikijem Mausom.
●Dajte mi crni.
Dok su muž i žena vodili ljubav, kondom pukne. Posle devet mjeseci, rodi se crno dijete. Kada je odraslo, pitalo je tatu:
●Tata, zašto su svi bijeli, a samo sam ja crn?
●Ćuti, sine, mogao si da budeš Miki Maus.

Zaustavi policijska patrola pijanog vozača.
●Kolega, daj balon - kaže policajac.
●Burazeru, nemoj molim te balon, sipaj mi u čašu - kaže pijani vozač.
Ode zrno pijeska u pustinju i kaže:
●U, čovječe... Je l‘ to neki miting?!

Sport U DERBIJU 5. KOLA TELEKOM PRVE CRNOGORSKE FUDBALSKE LIGE BUDUĆNOST IZ JEDNOG ŠUTA DOŠLA DO TRI BODA
Mijićeva devijacija završila u mreži Zećani se ispromašivali
U fudbalu nekada ne pobijedi bolji, a to se desilo juče u Golubovcima. Zeta je nadigrala Budućnost, a na kraju je ostala kratkih rukava. Domaći tim je stvarao i promašivao šanse, a gosti su nakon jednog prekida i nespretne reakcije Ivana Vukčevića zatresli mrežu.
– Promašili smo nekoliko zicera, a Budućnost je iz jednog šuta dala gol i slavila. Mislim da smo još jednom pokazali da ova ekipa ima perspektivu i ostaje nam samo da poradimo na realizaciji – istakao je Dragoljub Đuretić, šef stručnog štaba Zete.
Prvo uzbuđenje vidjeli smo u 10. minutu. Sa desne strane je slobodan udarac izveo Aldin Adžović, nabacio je loptu u kazneni prostor, zahvatio je Jovan Baošić, ali je golman Milan Mijatović zaustavio na gol-liniji. Domaći su i u 18. minutu imali priliku. Ponovo je Adžović sa desne strane dobro centrirao, ubacio se Ivan Vukčević, zahvatio je glavom, ali je bio neprecizan. Tri minuta kasnije vidjeli smo i pokušaj Stefana Vukčevića sa dvadesetak metara, ali je Mijatović dobro intervenisao. Budućnost je do tog momenta bila anemična i bezopasna, bez ideje, šanse... Prvi put su izabranici Zorana Govedarice zaprijetili u 30. minutu. Izveli su brz kontranapad, Mihailo Perović je vukao loptu, ušao u kazneni prostor, a onda izgubio duel sa Đorđijem Vukčevićem. A onda, u 33. minutu gosti su bukvalno iz ničega poveli. Draško Božović je izveo prvi korner na utakmici za svoju ekipu, dao loptu za Miloša Mijića na dvadesetak metara. Uslijedio je šut, lopta je pogodila mladog Ivana Vukčevića, promijenila putanju, prevarila Stanislava Namaška i završila u mreži – 0:1. Međutim, nije taj gol poremetio mladi sastav Zete, koji je nastavio da igra lijepo i atakuje ka golu gostiju. U 42. minutu Goran Milojko je šutirao sa 17-18 metara, ali je njegov pokušaj neko od odbrambenih igrača gostiju skrenuo u korner. Do odlaska na odmor vidjeli smo još dva zicera domaćeg sastava. Prosto je nevjerovatno kako Nikola Krstović i Danilo Pešukić nisu uspjeli da zatresu mrežu – bili su u obje situacije sami na metar od gola.
Imala je Zeta inicijativu i u nastavku, ali ne i one prave prilike. Zabilježili smo 55. minut i prodor Amela Tuzovića – prihvatio je loptu ispred svog kaznenog prostora, vukao je do protivničkog, a onda je odložio za Nikolu Krstovića. Uslijedio je jako dobar šut i još bolja intervencija Mijatovića. Budućnost je, s druge strane, u nastavku bila za nijansu bolja, čuvali su vođstvo i samo su povremeno prijetili. Imali su pokušaje „rezervista” Boričić i Raičević, ali je to bilo slabo da se ugrozi Namaško. Zabilježili smo i 80. minut i odličan šut Aleksa Jamoe, ali i još jednu dobru intervenciju Mijatovića. U nadoknadi vremena vidjeli smo još jednu veliku šansu za Zetu. Stefan Vukčević je izbio sam ispred Mijatovića, ali je čuvar mreže gostiju ponovo bio na visini zadatka.
– Igrali smo katastrofalno loše i jedino čime mogu biti zadovoljan je rezultat – kratko je nakon meča rekao Zoran Govedarica, šef stručnog štaba Budućnosti.D.P.

TABELA
Rezultati 5. kola: Zeta – Budućnost 0:1, Lovćen – Petrovac 1:3, Grbalj – OFK Titograd 0:1, Mornar – Rudar 1:1, Sutjeska – Iskra 1:2.

10. Mornar 5 0 2 3 4:10 2
U narednom kolu sastaju se: Budućnost – Petrovac, Rudar – Lovćen, Iskra – Mornar, Zeta – Grbalj, OFK Titograd – Sutjeska.

Stadion: Trešnjica. Gledalaca: 800. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica) – 0,5. Pomoćnici: Nikola Radulović (Podgorica) – 1, Miodrag Brajović (Podgorica) – 1. Strijelac: I. Vukčević (autogol) u 33. za Budućnost. Žuti kartoni: Baošić, N. Krstović, S. Vukčević (Zeta), Božović, Korea (Budućnost).