- Pa, zašto tata onda uvijek govori: O Bože, još koliko ćes biti u kupatilu?
​- Kakva vrućina! 30 stepeni u hladu - tuži se Mujo.
- A ko te tjera u hlad!? - odgovori mu Haso.

Sport PODGORIČANI SE RADOVALI POD MALIM BRDOM
Načeo Petriovčane: Slavko Damjanović „Plavi” nastavili seriju
Fudbaleri Petrovca nisu uspjeli da zaustave Budućnost, čiji su igrači sinoć pod Malim brdom ostvarili četvrtu pobjedu u nizu i zadržali lidersku poziciju. „Nebeskoplavi” su sa samo jednim osvojeim bodom u dosadašnja četiri odigrana kola, ostali na začelju tabele.
- Bila je ovo najteža utakmica, kako smo i očekivali. Petrovac je veoma dobra ekipa iako to ne pokazuje plasman na tabeli. Zadovoljan sam jer smo prošli težak period sa dosta utakmica. Ova ekipa će u nastavku samo da raste - rekao je Branko Brnović, kormilar Budućnosti.
U prvih 45. minuta domaći igrači su bili za nijansu bolji. Fudbaleri Budućnosti su već u 2. minutu ozbiljno zaprijetili, ali je udarac Vasilija Terzića blokirao neko od domaćih igrača i lopta je završila u korneru. Dva minuta kasnije uzvratio je Miloš Kalezić. Bio je najvisočiji u skoku, ali je slabo loptu udario glavom, mada se prilikom skoka sudario sa saigračeem Markom Markovićem. Domaći su stvorili priliku i u 11. minutu preko Bojana Kopitovića, a zatim je neprecizan bio i Kalezić, par minuta kasnije, nakon kornera koji je izveo Petar Vukčević. Potom je svoj udarac sa preko 20 metara isprobao Luka Mirković, ali je i njegov šut završio van okvira gola. U 26. minutu Demir Kajević je odlično prošao po lijevom boku, uputio vrlo upotrebljiv centaršut u peterac gostiju, ali niko od njegovih saigrača iz napada nije uspio da dođe do lopte. Minut kasnije velika prilika za Budućnost. Igor Ivanović je snažno šutirao lijevom nogom sa 22 - 23 metra, lopta je išla pod prečku, izvio se golman Miroslav Orlić i paradom skrenuo loptu u korner. U 42. minutu domaći su imali idealnu priliku za vođstvo. Podgoričani su izgubili loptu na polovini Petrovca čiji su igrači Vukčević, Kalezić i Kopitović pošli u kontranapad, ubrzo se našli u blizini gola protiv dva gostujuća igrača. U samoj završnici Kalezić se nije najbolje snašao pa je Miloš Dragojević uspio da loptu izbaci u korner.
U drugom poluvremenu u periodu nešto bolje igre domaćih, Budućnost je ipak uspjela da doće do vođstva. Igrao se 52. minut kada je Slavko Damjanović dobro reagovao na skraćeni korner koji je izveo Draško Božović i iz blizine ugurao loptu u mrežu golmana Orlića. Uslijedile su dvije prilike domaćih, ali Vukčević u 74. i Kopitović u 84. minutu nisu bili precizni. Na drugoj strani u finišu utakmice gostujući igrači su iskoristili svoje dvije prilke. U 87. minutu Dejan Boljević je bio najspretniji pred golom domaćih i glavom loptu poslao u mrežu. Jednu lijepu akciju Podgoričana završio je golom „rezervista” Mihailo Perović u 90. minutu za konačnih 0:3.
- Treći poraz za redom, iako smo danas bili bolji rival. To se prije svega odnosi na igru u prvom poluvremenu. Kod rezultata 0:1 za goste nismo iskoristili svoje prilike za izjednačenje. Rezultat je previsok, ali mojim momcima nemam šta da zamjerim - istakao je Rudolf Marčić, šef stručnog štaba Petrovca. D.S.

Petrovac-Budućnost 0:3 (0:0)
Stadion: pod Malim brdom. Gledalaca: 300. Sudija: Nikola Dabanović (Podgorica) 2. Pomoćnici: Milutin Đukić (Cetinje) 2, Nikola Radulović (Podgorica) 2. Strijelci: Damjanović u 52, Boljević u 87. i Perović u 90. minutu. Žuti kartoni: Marković, Kalezić, Milić (Petrovac), Vučić, Ivanović (Budućnost)
PETROVAC: Orlić 1, Milić 1, Klikovac 0,5 (od 71.Đorđević), Kopitović 1, Marković 1 (od 80. Merdović), Vukčević 1,5, Medigović 1, Rajović 1, Kajević 1,5, Tačibana 0,5 (od 61.Divanović), Kalezić 1.
BUDUĆNOST: Dragojević 1, Mirković 1,5, Ivanović 1,5, Damjanović 2, Grbić 1 (od 75. Perović 1,5), Mijić 1, Vučić 1(od 59.Đurić), Boljević 1,5, Milić 1, Terzić 1 (od 46.Božović 1,5), Zarubica 1,5.
Igrač utakmice: Slavko Damjanović (Budućnost) 2.