Mujo:
- Ma, volim te, nego ne radim više na groblju.

Sport PODGORIČANI U POTPUNOSTI NADIGRALI AKTUELNOG ŠAMPIONA
Zaslužen trijumf Budućnosti Rapsodija Podgoričana
Budućnost je razbila nikšićko proklestvo i pobjedom u derbiju stigla nadomak naslova jesenjeg prvaka. Očito je novi trener Podgoričana Mladen Milinković promjenio krvnu sliku ekipe, donio, barem za naše uslove, visok tehničko-taktički nivo. Gosti su djelovali agresivno, čvrsto, pravovremeno u duelu i dovoljno precizno i brzo u pasu.

Bilo je to otvaranje iz snova za Podgoričane. Trčanjem i agresijom nametnuli su i kvalitet. Ne pamti se da je jedna ekipa imala otvaranje na terenu kraj Bistrice, kao što su to juče juče imali gosti. Agresivni pristup na svakom djelu terena i brza transformacija nakon oduzete lopte, isplatili su se Podgoričanima. Za deset minuta stvorili su dosta šansi, da su za njihovo prebrojavanje bile potrebne obje ruke. Već u 3. minutu Zarubica se izborio za priliku, ali je njegovu prijetnju osujetio Ličina. U narednom minutu, još jednom se istakao Ličina. Spriječio je Ivanovića, da nakon centaršuta Boljevića, pogodi cilj. Nekoliko trenutka kasnije direktno je iz kornera pokušao Božović i lopta bi svoj let završila u mrežu da nije bilo Ličine. Bilo je samo pitanje vremena kada će odbrana domaćin odletjeti u vazduh. Dinamit je aktivirao Ivanović u 25. minutu. Prethodila je povratna lopta Božovića, udarac Zarubice, odbrana Ličine.

I otvaranje nastavka proteklo je u slični tonovima iz prvog poluvremena. Božović je prvi zaprijetio, Ličina još jednom na visini zadatka. Nakon velike greške Nedića, Zarubica u 48. minutu nije bio precizan. Na suprotnoj strani, nakon udarca Kojaševića, istakao se Dragojević. Zatim ponovo prijeti Božović u 53. i 55, a Grbić u 56. minutu nije realizovao zicer. U 63. minutu Eraković je propustio priliku da poravna rezultat, kao i sedam minuta kasnije Ćetković. U 80. i 81. minutu Zarubica, odnosno Božović propustili su idealne prile da dupliraju prednost. Šlag na odlično izdanje, gosti su stavili u zaustavnom vremenu. Božović, Zarubica i Stoiljković. Dva najbolja pojedinca na jučerašnjoj utakmici pravovremenom asistencijom, nesebičnošću, nacrtali su gol Stojiljkoviću.

- Zaslužena pobjeda gostiju. Bili su mnogo jači, agresivniji. Čak smo i dobro prošli. Od poraza, možda me više zabrinjava i pristup. Ima još mnogo do kraja - rekao je trener Nikšićana Nikola Rakojević.

B.K.

Rezultati: Rudar - Kom 3:2, OFK Titograd - Grbalj 1:0, Podgorica - Zeta 2:0, Sutjeska - Budućnost 0:2, Iskra - Petrovac 1:2.

10. Grbalj/16/1/6/9/14:28/9

Naredno kolo (5. decembar): Zeta - OFK Titograd, Grbalj - Sutjeska, Budućnost - Iskra, Petrovac - Rudar, Kom - Podgorica.

boks

Kamenovan autobus Budućnosti

Prilikom povratka ekipe Budućnosti sa jučerašnjeg derbija, desio se nemio incident. Huligani su kamenjem u blizini gradskog stadiona, tačnije kod Sportskog centra, zasuli autobus u kojem su bili fudbaleri i stručni štab Budućnosti.

Stakla su razbijena, srećom vozač je uspio da zadrži držati kontrolu i nastavi vožnju, a i niko iz ekspedicije podgoričkog prvoligaša nije povriješđen.

Sutjeska - Budućnost 0.2 (0:1)
Stadion: kraj Bistrice. Gledalaca: oko 1.500. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica) - 2. Pomoćnici: Dejan Vujović (Cetinje) - 2 i Srđan Jovanović – 2 (Bar). Strijelci: Ivanović u 25. i Stoiljković u 90.+3. minutu. Žuti kartoni: Kojašević, Janković, Nikolić i Nedić (Sutjeska), Mirković i Ivanović (Budućnost).

SUTJESKA: Ličina 2,5, Grivić 1,5 (od 86. Božović -), Vučić 1, Nedić 1, Šofranac 1, Eraković 1, Janković 1, Ćetković 1, Kojašević 1, Marković 1 (od 71. Nikolić -), Marušić 0,5 (od 63. Vlaisavljević -).

BUDUĆNOST: Dragojević 2, Boljević 2, Đurić 1,5 (od 74. Vučić -) Damjanović 2, Milić 2,5, Mirković 2, Raičković 2, Božović 2,5, Grbić 2 (od 79. Stoiljković 2), Ivanović 2,5 (od 83. Mijić -), Zarubica 2,5.

Igrač utakmice: Dejan Zarubica (Budućnost) - 2,5..