
Iz Opštine Pljevlja tvrde da se sve radi kako bi se zaveo red prilikom transporta drveta iz pljevaljskih šuma, odnosno kako bi se zaštitili neasfaltirani i asfaltirani putevi od uništenja, što je nažlost česta pojava zbog čega lokalnoj upravi stalno prisitužuabe lokalnog stanovništva. Prethodnih dana prevoznici su kontrolisani i vršeno je mjerenje tereta na kamionskoj vagi u naselju Radosavac i utvrđena su ozbiljna prekoračenja.
Dosad su izdata dva prekršajna naloga fizičkim licima zbog neposjedovanja potrebne dokumentacije. Usled sumnje da se radi o pretovaru jednog vozila oblovom građom, obaviještena je saobraćajna policija koja je izvršila kontrolu i nakon mjerenja utvrđeno je da se radilo o teretu od oko 60 tona, dok je maksimalno dozvoljeni teret na magistralnom putu 40 tona. Iz Opštine Pljevlja saopštavaju da prevoznici pokušavaju da uz istovaranje balvana na lokacijama pored puta, ostavljanje kamiona pod utovarom i praćenjem inspektora, izbjegnu kontrole.
– Inspektori Sekretarijata za inspekcijske poslove i Komunalni policajci će i u narednom periodu biti svakodnevno na terenu kako bi se zaustavilo uništavanje seoskih i drugih puteva prilikom transporta oblove građe iz pljevaljskih šuma. Svi oni koji misle da će se zaustaviti kontrole i da će se dozvoliti uništavanje puteva moraju znati da kontrole mogu biti samo češće i oštrije. Bez zaštite puteva nema boljitka u unapređenju cjelokupne saobraćajne infrastrukture- naglasio je predsjednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš.
On je aplovao na drvoprerađivače i prevoznike koji vrše prevoz oblove građe da shvate da moraju da poštuju važeće propise.
– Uzaludno će biti izdvajanje novca za tamponiranje i asfaltiranje puteva ako će neki prevoznici uništavati te puteve. Zamislite kada neki neodgovoran prevoznik ima pretovar od 20 tona. To nije pretovar od jedne ili dvije tone, već se radi o teretu koji ne može da izdrži ni jedan seoski put - podvukao je Vraneš i dodao da je vrijeme da se i u ovom djelu zavede red i da se zaštiti interes građana i lokalne uprave.