
Stanovnici ovog sela, udaljenog od Berana na oko sedam kilometara,koje pripada Mjesnoj zajednici Donje Zaostro, ističu da im je zbog izvođenja radova život na vjekovnim ognjištima postao nepodnošljiv i da su zbog toga primorani da preduzmu radikalne mjere.
– Zbog brojnih problema koje nam je donijela rekonstrukcija magistralnog puta od Berana ka Bijelom Polju život u našem selu je praktično paralisan. Trpimo ogromne štete, bez neke velike nade da će ubrzo biti bolje, jer su se radovi neopravdano otegli tako dugo. Zato pozivamo nadležne iz Vlade i Direkcije za saobraćaj da nas posjete i daju nam garancije da će se započeti radovi što prije završavati, ili da će bar ubrzo postaviti jedan sloj asfatne podloge. Ukoliko se to ne desi prinuđeni smo da blokiramo saobraćajnicu, dok se naši zahtjevi ne ispune – poručili su mještani Skakavca.
Kazali su da se prilikom izvođenja radova uopšte nije vodilo računa o potrebama lokalnog stanovništva.
– Svakako da nijesmo protov toga da se naši putevi modernizuju, ali ovo kako se sprovodi rekonstrukcija saobraćajnice od Berana prema Ribarevinama je nedopustivo. Mi se zbog toga, već dvije godine, suočavamo sa strašnim problemima. Prije svaga, vrijeme putovanja do Berana je postalo dest puta duže, zbog čestih zastoja i ogromnih udarnih rupa na kolovozu. Prosto razbismo auta, tako da svakodnevno moramo da idemo kod majstora. Uz to, usled izvođenja radova diže se ogromna prašina koja nam ne da, da dišemo. Od te prašine ugroženi su trava i poljoprivredni usjevi. Devastirani su i pristupni putevi, tako da nam je otežan pristup imanjima – stiče mještanin Skakavca Zorko Tmušić.
On dodaje da im zbog ovako haotičnog stanja na putu taksisti uzimaju po deset eura za vožnju do Berana u jednom pravcu.
– Građevinske mašine stvaraju ogromnu buku koju više ne možemo da izdržimo,a stvaraju se i velike detonacije usled čega naše kuće svakodnevno podrhtavaju. Prilikom radova došlo je i do devastacije vodoizvorišta u mjestu Smrekovo, a prekinuti su PTT kablovi, pa su mnoga domaćinstva morala da odjave usluge koje pužaju određeni operateri, jer ta oštećenja, i pored brojnih zahtjeva, neće niko da popravi – ističe Tmušić.