
Šavničani već mjesecima na ulicama istrajavaju u borbi da izborni proces u Šavniku konačno, „zajedno sa sedmogodišnjim mandatom predsjednika opštine Jugoslava Jakića, bude završen“, navodi se u saopštenju.
– Tom prilikom, građanima Šavnika predstavili su Predlog zakona o dopunama Zakona o biračkom spisku – inicijativu koju su poslanici Demokrata nedavno predali Skupštini Crne Gore na razmatranje po hitnom postupku. Оvaj zakon predstavlja ključ za izlazak Šavnika iz višegodišnje blokade – ističe se u saopštenju Demokrata.
Кako su naveli, pomenuti predlog prezentovali su i podrobno objasnili građanima.
– Poslanici su obećali da će uraditi sve kako bi ispoštovali izbornu volju građana, odblokirali ovu sjevernu opštinu, ali i očuvali integritet izbornog sistema države Crne Gore, jer Šavnik više neće i ne smije biti talac Demokratske partije socijalista – kaže se u saopštenju.
Demokrate su iz Šavnika pozvale sve poslaničke klubove u Skupštini Crne Gore da podrže ovaj predlog i na taj način, kako su rekli, doprinesu konačnom sprovođenju izbora u ovoj opštini.