Sastanak Ulcinj / - FOTO: MORSKO DOBRO
06/06/2025 u 12:23 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Ulaganja u obalu Ulcinja: Više sredstava za održavanje i novi projekti u opštini Ulcinj

U prostorijama Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom Crne Gore održan je radni sastanak sa predstavnicima Opštine Ulcinj, posvećen temama održavanja i unapređenja obalnog prostora, kao i planiranim investicijama koje će se realizovati na teritoriji ove primorske opštine.

Kako je saopšteno iz Morskog dobra, sastanku su prisustvovali pomoćnica direktora Javnog preduzeća Ivana Franeta i v.d. rukovodioca Službe za uređenje i izgradnju morskog dobra Miljana Miljanić, dok su u ime Opštine Ulcinj prisustvovali  savjetnik predsjednika Opštine Aslan Lunji, Leart Taipi iz preduzeća Komunalne djelatnosti, sekretar Sekretarijata za prostorno planiranje i održivi razvoj Škelzen Sulejmani, sekretar Sekretarijata za investicije Minir Karamanaga i glavni gradski arhitekta Mehmet Mila.

U fokusu sastanka bila je analiza aktivnosti na terenu, s posebnim akcentom na održavanje prostora Velike plaže i potrebu efikasnijeg odgovora na izazove nelegalnog odlaganja otpada.

- Javno preduzeće je za 2025. godinu opredijelilo 293.710,05 eura za čišćenje i održavanje prostora zoni morskog dobra na teritoriji Ulcinja, putem ugovora sa DOO Komunalne djelatnosti Ulcinj. Uvažavajući zahtjeve i predloge DOO Komunalne djelatnosti Ulcinj, Javno preduzeće je opredijelilo dodatnih 50.000 eura, kako bi se unaprijedile aktivnosti na održavanju i čišćenju Velike plaže tokom ljetnje sezone - navode u Morskom dobru.

Dodaju da je dogovoreno da Služba kontrole Javnog preduzeća pojača prisustvo na terenu, naročito u najfrekventnijim zonama, kako bi se na vrijeme reagovalo u slučajevima nelegalnog odlaganja otpada i očuvala urednost prostora u zoni morskog dobra.

- Sastanak je bio prilika da se razmotre i ključni infrastrukturni projekti koji će se realizovati u saradnji Opštine Ulcinj i Javnog preduzeća, a koji za cilj imaju poboljšanje uslova boravka i turističke ponude - napominju u Morskom dobru.
U fokusu su bili sljedeći projekti:

• Realizacija šetališta Albatros – Rt Đerane, kao dio planova za uređenje obalnog pojasa i stvaranje dodatnih turističkih sadržaja.

• Sanacija puteva u zaleđu Velike plaže i Ade Bojane, radi poboljšanja pristupačnosti i saobraćajne sigurnosti.

• Postavljanje semaforske signalizacije na mostu na Adi Bojani, s ciljem regulacije saobraćaja i povećanja bezbjednosti.

• Održavanje obalne infrastrukture – kroz redovnu sanaciju, rekonstrukciju i unapređenje postojećih objekata i površina u javnoj upotrebi.

• Završen projekat sanacije kosine iznad Male plaže, za koji se uskoro očekuje raspisivanje tendera za izvođača radova.

• U toku je priprema projektne dokumentacije za izgradnju šetališta Lungo Mare u zaleđu Velike plaže, koje će doprinijeti dodatnoj valorizaciji ovog prostora.

• Takođe, planirani su radovi na Port Mileni: izgradnja mosta i parapetnog zida koji predstavljaju važan korak ka uređenju ovog područja koje ima izuzetan ambijentalni i funkcionalni značaj za grad Ulcinj. Projekti će biti realizovani u saradnji Opštine Ulcinj i Javnog preduzeća, kroz izradu neophodne dokumentacije i sprovođenje izvođačkih radova u skladu sa svim važećim standardima i procedurama.

- Svi navedeni projekti imaju za cilj unapređenje javne infrastrukture, zaštitu obalnog prostora i poboljšanje ukupnog kvaliteta boravka kako za lokalno stanovništvo, tako i za sve posjetioce Ulcinja - zaključuju u Morskom dobru.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
18. jul 2025 16:40