Haradinaj
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU
Haradinaj traži da Bajden preuzme dijalog između Beograda i Prištine
Dosadašnji dijalog ne smije da se vrati razgovoru o istim temama, smatra bivši kosovski premijer
Bivši premijer i predsjednik Alijanse za budućnost Kosova (ABK) Ramuš Haradinaj zatražio je da Sjedinjene Američke Države preuzmu dijalog o normalizaciji odnosa između Kosova i Srbije.
- Izražavajući zahvalnost Evropskoj uniji na omogućavanju dijaloga, pravi je trenutak da EU preda dijalog za konačni sporazum o međusobnom priznanju Kosova i Srbije predsjedniku Džozefu Bajdenu- napisao je Haradinaj na Fejsbuku.
Ocijenio je da dosadašnji dijalog ne sme da se vrati razgovoru o istim temama, kao i da „sprovođenje reda i zakona u cijeloj zemlji treba da bude u skladu sa Ustavom i zakonima Republike Kosovo“.
- Amerika je ovog puta dala podsticaj procesu koji vodi EU i pomogla i vratila normalnost u dijalog i odnose Kosova i Srbije- zaključio je Haradinaj.
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU