Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU
U Sjevernoj Makedoniji potvrđen slučaj denga groznice
U Sjevernoj Makedoniji je potvrđen slučaj denga groznice, izjavio je direktor Klinike za infektivne bolesti u Skoplju Fadil Cana.
Kako je rekao Cana, radi se o 42-godišnjem muškarcu iz Bangladeša koji je doputovao u Sjevernu Makedoniju zbog posla, a trenutno je hospitalizovan na Klinici za infektivne bolesti, pod stalnim je lekarskim nadzorom i u stabilnom je stanju.
- Pacijent je iz Bangladeša, radnik u jednoj od građevinskih kompanija u našoj zemlji. Njegovi simptomi su počeli nedelju dana prije nego što je došao u Makedoniju, sa groznicom, a kada je stigao u zemlju, simptomi su se ponovo pojavili. Konsultovao se sa primarnim ljekarom kompanije, koji je video neke abnormalnosti u analizama krvi i odmah ga uputio na kliniku - rekao je Cana Televiziji Telma.
Prema njegovim riječima, građani mogu da budu mirni jer ne postoji rizik od širenja te bolesti, zato što se prenoso isključivo ubodom tigrastog komarca u toploj i tropskoj klimi.
- Opšti simptomi su povišena temperatura, bolovi po tijelu, opšta malaksalost, a karakteristično je da ovo spada u grupu bolesti gdje ima i krvarenje.- rekao je direktor Univerzitetske klinike za infektivne bolesti u Skoplju Fadi Cana.
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU