keir starmer / - BERND ELMENTH/IMAGO VIA GULIVER
09/06/2025 u 13:12 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Britanija će obučiti milione radnika da koriste vještačku inteligenciju

Do 2030. godine više od 7,5 miliona radnika će biti obučeno za korišćenje vještačke inteligencije (AI), najavio je danas premijer Velike Britanije Kir Stramer.

On je danas, na Londonskoj nedjelji tehnologije, pojasnio da je sve dio šireg plana, koji će obuhvatiti i učenike, da se ljudi nauče kako da koriste AI tehnologiju.

Obuka će se, prema njegovim riječima, sprovoditi u partnerstvu sa 11 kompanija uz puno ovlašćenje vlade Velike Britanije, prenosi Skaj Njuz.

- Do kraja mandata ovog saziva parlamenta, trebalo bi da budemo u mogućnosti da pogledamo svakog roditelja u oči u svakom regionu Britanije i kažemo, pogledajte šta tehnologija može da vam pruži. Možemo da vam stavimo novac u džep. Možemo da stvorimo dobra radna mjesta i značajno poboljšamo naše javne usluge - istakao je Starmer.

On je takođe najavio ulaganje od milijardu funti kako bi se povećala računarska snaga Velike Britanije za 20 puta.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
18. jul 2025 19:05