"Telegraf": NATO se priprema za mogući sukob s Rusijom

Eu - Rusija

- NN
DAN portal

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

SLUŠAJ VIJESTI

"Telegraf": NATO se priprema za mogući sukob s Rusijom

NATO priprema više kopnenih koridora preko kojih bi trupe i tehnika SAD mogle brzo doći do fronta u Evropi u slučaju sukoba s Rusijom, piše britanski Telegraf pozivajući se na izvore.

List navodi da bi američki vojnici u Europu stigli preko jedne od pet evropskih luka, odakle bi se kretali unaprijed planiranim logističkim rutama.

Postojeći planovi predviđaju da američke trupe slijeću u nizozemske luke prije nego što se ukrcaju na vozove koji bih ih prevozili preko Njemačke do Poljske.

Vojnici SAD bili bi u tom slučaju poslani u luku Roterdam prije nego što bi bili prevezeni na istok, piše Telegraf.

Kako se navodi, planirano je i angažiranje luka u Italiji, Grčkoj i Turskoj. Šef logističkog zapojvjedništva NATO-a Alexander Sollfrank izjavio je za Telegraf da se, kada se analizira ruski rat u Ukrajini, vidi da je Rusija napala ukrajinske logističke baze.

- To mora dovesti do zaključka da je jasno da ogromne logističke baze kakve su nam poznate iz Afganistana i Iraka više nisu moguće jer će biti napadnute i uništene veoma rano u sukobu - rekao je Sollfrank, prenosi N1.

Sijarto: Ako se upotrijebi dalekometno oružje na Rusiju pitanje je da li će ona odgovoriti isto tako ili više

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

IZBOR UREDNIKA