КАРЛ НЕХАМЕР

КАРЛ НЕХАМЕР

- ФОТО: ТВИТЕР
ДАН портал

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

SLUŠAJ VIJESTI

Нехамер сјутра на састанку у Москви са Путином

Нехамер је у суботу боравио у Украјини, гдје се састао са предсједником те земље Володимиром Зеленским, а обишао је и мјесто Буча у којем је, према наводима украјинских званичника, почињен злочин над цивилима

Аустријски канцелар Карл Нехамер отпутоваће сјутра у Москву, гдје ће се састати са предсједником Русије Владимиром Путином.

Нехамер је, у изјави новинарима у Бечу, најавио да ће сјутра послије подне имати састанак са Путином.

Казао је да тим разговором жели да допринесе дијалогу Украјине и Русије.

Током разговора, како је казао, намјерава Путину да укаже и "на ратне злочине у Украјини".

Нехамер је у суботу боравио у Украјини, гдје се састао са предсједником те земље Володимиром Зеленским, а обишао је и мјесто Буча у којем је, према наводима украјинских званичника, почињен злочин над цивилима.

Аустријски канцелар је рекао да је иницирао разговор са Путином, још током планирања путовања у Украјину.

Објаснио је да је састанак са Путином у Москви усаглашен са предсједницом Европске комисије Урсулом фон дер Лајен и предсједником Савјета ЕУ Шарлом Мишелом, као и да је о томе информисао украјинског предсједника Володимира Зеленског и њемачког канцелара Олафа Шолца.

Нехамер је казао да жели да учини све како би се ишло у правцу мира и додао да, иако су шансе да се ишта постигне мале, жели да допринесе миру.

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

Vezane vijesti

IZBOR UREDNIKA