Ilustracija
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU
U Turskoj uhapšeno devet osoba zbog špijunaže
Turske vlasti uhapsile su devet osumnjičenih u okviru tekuće istrage o međunarodnoj mreži sajber špijunaže, saopštili su danas bezbjednosni izvori za Anadoliju.
Shutterstock
Optuženi za sajber špijunažu su navodno prodavali ukradene lične podatke kupcima, uključujući terorističkim organizacijama, preko društvenih mreža.
Istraga je takođe pokazala da organizovane kriminalne grupe koriste ukradene podatke za ucjene građana, sa posebnim fokusom na mlade ljude i djecu, zbog čega je uklonjeno 18 veb-stranica povezanih sa prodajom informacija.
Nakon ovih hapšenja ukupan broj lica privedenih u istrazi porastao je na 20, a u operaciji je učestvovalo nekoliko turskih agencija pod nadzorom Glavnog javnog tužilaštva Ankare.
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU