Redžep Tajip Erdogan
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU
Vođa Hamasa stigao u Tursku: Čeka ga Erdogan, poznato o čemu će razgovarati
Vođa Hamasa Ismail Hanija nalazi se danas u Istanbulu zbog sastanka s turskim predsednikom Redžepom Tajipom Erdoganom.
Erdogan je sinoć potvrdio tu posjetu, njihov prvi sastanak lice u lice od jula 2023, ali je bio jako diskretan u pogledu njegovog cilja.
- Sačuvajmo dnevni red za nas i gospodina Haniju - rekao je novinarima.
Razgovaraće se o ratu u Pojasu Gaze, saopštio je Hamas.
Hanija je doputovao u Istanbul juče uveče na čelu delegacije svog pokreta.
Taj grad jedno je od njegovih boravišta od 2011, ali u njemu je, od početka rata u Pojasu Gaze u oktobru 2023, službeno bio samo jednom, u janaru. Tada se sastao s turskim ministrom spoljnih poslova Hakanom Fidanom, s kojim je dugo razgovarao i nedavno u Dohi.
Fidan će se ipak danas sastati s egipatskim ministrom spoljnih poslova Samehom Šukrijem.
Turska, koja želi da bude predvodnik u podršci palestinskom pitanju, pruža čvrstu i konstantnu potporu zvaničnicima Hamasa, ali ostala je postrani u posredovanju između Izraela i palestinskog pokreta.
Hanija je u posetu Turskoj u trenutku kada Katar, koji ima ključnu ulogu u pregovorima između Izraela i Hamasa, želi da "preispita" svoju ulogu jer pregovori o prekidu vatre i puštanju na slobodu izraelskih talaca stoje na mjestu.
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU