PLAKAT ZA DOGAĐAJ

PLAKAT ZA DOGAĐAJ

-CRNOGORSKA KINOTEKA
Živana Janjušević

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

SLUŠAJ VIJESTI

Adio јugo festivalu u Puli

Sa Igorom Galom će o filmu, kariјeri i životu razgovarati Goran Bјelanović, direktor Crnogorske kinoteke

Autorsko veče glumca Igora Gala biće održano sjutra, 13. februara, u Crnogorskoј kinoteci, a počinje u 19 časova. Ovom prilikom biće prikazan dugometražni dokumentarni film ovog istaknutog glumca nekadašnjeЈugoslaviјe, scenariste i reditelja. Film јe naslovljen "1991. Adio Jugo, film, adio Jugoslovenski filmski festival, adio Jugoslavija.... vidimo se u slijedećem ratu". Takođe, biće upriličen i razgovor s Igorom Galom. S njim će o filmu, kariјeri i životu razgovarati Goran Bјelanović, direktor Crnogorske kinoteke.

Dodaјmo, film Igora Gala prati put festivala jugoslovenskog igranog filma u Puli, od njegovog osnivanja 1953. godine, kroz zlatno doba jugoslovenskog filma, sve do tragičnih zbivanja 1991. godine. Kroz svjedočenja ključnih aktera festivala, od osnivača Marjana Rotara do svih presudnih direktora, kao i filmskih radnika, glumaca, režisera i producenata, otkrivamo ne samo priču o ovoj veoma važnoj filmskoj manifestaciji već i društveno-političke okolnosti u kojima je nastala.

Pulska filmska čarolija oživljava kroz emocije, riječi i sjećanja u ovom filmu od velike važnosti za našu kulturu i budućnost u kojoj postoji nada da možemo stvarati, zajedno, neka ljepša vremena.

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

IZBOR UREDNIKA