Gimnazija "Miloje Dobrašinović" nagradila najbolje diplomom "Luča": Hana Pućurica i Mina Bošković ponijele titulu đaka generacije

Nagrađeni gimnazijalci

privatna arhiva

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

SLUŠAJ VIJESTI

Gimnazija "Miloje Dobrašinović" nagradila najbolje diplomom "Luča": Hana Pućurica i Mina Bošković ponijele titulu đaka generacije

U Gimnaziji "Miloje Dobrašinović" u Bijelom Polju održana je svečana dodjela diploma i priznanja učenicima koji su tokom školovanja ostvarili izuzetne rezultate.

Svečanost je protekla u prisustvu rukovodstva škole, profesora, roditelja i brojnih gostiju, u atmosferi ispunjenoj ponosom, radošću i emotivnim trenucima.

Prestižnu titulu đaka generacije ponijele su učenice Hana Pućurica i Mina Bošković, koje su, kako je obrazloženo, sveukupnim radom, izuzetnim uspjehom i angažmanom dale nemjerljiv doprinos životu škole i zajednice.

Diplome "Luča A" direktorica gimnazije Jeva Šćekić uručila je: Dunji Lješnjak, Hani Pućurici, Andriji Sariću, Mini Bošković, Marku Cimbaljeviću, Anđeli Ćinćur i Božici Furtuli.

Diplome "Luča B" dobili su: Neda Šćepanović, Jovana Knežević, Andrija Radović, Tarik Bećirovi, Okan Hajdarpašić, Hana Hadžibegović, Mia Bošković, Valentina Rečević, Albin Jahjagić, Lejla Martinović, Anastasija Simović, Elena Šćekić, Jovan Perović, Aldina Višnjić, Ksenija Gutić, Draga Veličković, Stefanija Božović, Mina Džogović, Eleonora Halilović, Azra Spahić, Nikolina Goljević, Ana Marija Lalević i Amina Međedović. Diplome im je uručila pedagoškinja škole Ajsela Madžgalj.

Gimnazija "Miloje Dobrašinović" nagradila najbolje diplomom "Luča": Hana Pućurica i Mina Bošković ponijele titulu đaka generacije

Učesnici svečanosti u Gimnaziji "Miloje Dobrašinović"

privatna arhiva

Tokom svečanosti posebno su nagrađeni učenici koji su ostvarili zapažene rezultate na državnim takmičenjima i Olimpijadi znanja, kao i oni koji su školu uspješno predstavljali na opštinskim smotrama recitacije i besjede. Nagrađeni su i učenici koji su kroz debatne aktivnosti pokazali razvijen kritički duh i sposobnost argumentovanog izražavanja. Za rezultate na državnim takmičenjima nagrađeni su: Stefan Đaković – hemija, III mjesto (mentor Nikola Simović); Said Kolić – geografija, I mjesto (mentor Safeta Alibašić) i francuski jezik, II mjesto (mentor Miladinka Šestović); Majra Kasumović – matematika, III mjesto (mentor Aleksandra Obradović); Lazar Lopušina – ruski jezik, I mjesto (mentor Nataša Aničić), Vladimir Šiljak – istorija, II mjesto (mentor Ljubinka Ćorović).

Posebno priznanje za međunarodni uspjeh uručeno je Lazaru Lopušini za osvojeno III mjesto na Olimpijadi znanja iz ruskog jezika. Za rezultate na Olimpijadi znanja nagrađeni su: Tarik Stanić – biologija (mentor: Tomislav Tomović); Milan Mihailović – biologija (mentor Tomislav Tomović); Majra Kasumović – matematika (mentor Aleksandra Obradović); Emir Burdžović – hemija (mentor Nikola Simović) i Stefan Đaković – hemija (mentor Nikola Simović).

Za govorništvo i umjetnost nagrađeni su: Anđela Šćekić – I mjesto (recitacija) (mentor Biljana Braunović); Nada Veličković – specijalna nagrada i III mjesto (mentor Olivera Šćekić); Ksenija Gutić – II mjesto (besjeda) (mentor Rajka Minić); Helena Fatić – II mjesto (mentor Biljana Braunović).Treće mjesto na takmičenju u debati osvojili su: Jasna Konatar, Helena Fatić i Vasilije Nedović, uz mentorstvo Sandre Simonović.

Priznanja za glumačke i sportske rezultate

Uručena su priznanja i članovima glumačke ekipe koja je realizovala predstavu "Beograd – obećana zemlja": Lena Šebek, Danilo Drobnjak, Said Kolić, Denis Hajrović, Mia Ljuca, Nerma Bećirbašić, Vladimir Kljajević, Tanja Gojačanin, Jovan Vukićević, Iva Drobnjak, Aleksa Zejak, Kaća Jelić, Jana Rakonjac, Helena Fatić, Irina Obradović i Vasilije Nedović.

Sportska priznanja pod mentorstvom Jasminke Međedović dobili su: ženska odbojkaška ekipa – I mjesto; Enes Erović – I mjesto (1.000 m) u atletici; Anita Zoronjić – II mjesto (400 m) u atletici; i košarkaška ekipa pod mentorstvom Predraga Femića.

Za doprinos radu školskog časopisa "Gimnazijalac" i promociji škole nagrađene su: Anastasija Kovačević i Ida Crnovršanin.

Za aktivnosti koje doprinose razvoju školskog života priznanja su uručena učenicama: Kseniji Gutić, Lejli Martinović, Dragi Veličković i Eleni Šćekić.

Obraćajući se nagrađenim učenicima, direktorica škole Jeva Šćekić istakla je značaj znanja, rada i međusobnog poštovanja kao temeljnih vrijednosti koje škola njeguje i prenosi na svoje učenike.

– Vaša postignuća, kako u akademskom, tako i u vannastavnom angažmanu, potvrđuju da se vrhunski rezultati ostvaruju predanim radom, odgovornošću i stalnom željom za napredovanjem – kazala je Šćekić.

Svečanost je završena uz poruke podrške i ohrabrenja učenicima da nastave putem znanja i ličnog razvoja, uz uvjerenje da će generacije koje dolaze nastaviti da grade tradiciju uspjeha koju ova škola decenijama njeguje.

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

Komentari ()

IZBOR UREDNIKA