
Naš cilj je bio da mlade postavimo u centar razvoja, ne deklarativno, već suštinski, saopštila je Jelena Borovinić Bojović, predsjednica Skupštine Glavnog grada, na panel diskusiji u okviru događaja "Konsultacije sa omladinskim organizacijama i mladima", koji je organizovala Mreža za mlade Crne Gore (MMCG), kao dio kandidature Podgorice za Evropsku prijestonicu mladih 2028. Panel diskusiji su prisustvovali i Saša Mujović, gradonačelnik Podgorice, i Slađana Anđušić, sekretarka za lokalnu samoupravu i saradnju sa civilnim društvom.
– Vjerujemo da kada uključimo mlade u kreiranje politika, grad postaje ne samo pravedniji, već i otporniji i kreativniji. Otvoren je prostor za dijalog koji ranije nije postojao, mladi su postali partneri u procesu, a ne samo korisnici politika. To je vrijednost koju ne smijemo izgubiti – poručila je Borovinić Bojović.
Borovinić Bojović je poručila da mladi ne smiju biti samo konsultovani već da oni moraju imati stvarni, trajni uticaj na politike koje se tiču njihovog života.
– Naš cilj je da ono što je danas preporuka, sutra postane pravilo – rekla je Borovinić Bojović.
Podsjetila je da je Skupština već usvojila Odluku o obrazovanju Savjeta za omladinsku i obrazovnu politiku, kao trajnog mehanizma za uključivanje mladih u kreiranje lokalnih politika.