Лучоноше ОШ ”Милорад Муса Бурзан” / -архива
15/06/2021 u 16:05 h
Andrijana DabanovićAndrijana Dabanović
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
StoryEditor

Лучоношама се поноси и породица и Подгорица

Манифестација "Дан најбољих" почела је данас и траујаће три дана

Традиционална манифестација „Дан наjбољих“, посвећена добитницима најзначјанијег ђачког признања „Луча”, Секретариjата за културу и спорт, биће одржана у холу Музеjа и галериjа од данас до 18. jуна. Ова три дана лучоноше и ученици завршних разреда коjи су освоjили неко од прва три мjеста на Државном такмичењу добиће признања и од Главног града. Ученицима основних школа биће уручене књиге са посветом, док ће средњошколци, осим тога, добити и новчану награду. Због епидемилошких мјера ђаци су распоређени по групама.

Најбољи на државним такмичењима

На државном такмичењу из руског језика прво мјесто освојила је Лана Дајмановић из ОШ „Павле Ровински“. Ученици ОШ „Октоих“ Јован Баровић и Моника Чампар освојили су треће мјесто из енглеског језика, а Матеј Срдановић треће из математике, док је Есми Омерагић припало друго мјесто из њемачког језика.

Нађа Калуђеровић из ОШ „Вук Караџић“ освојила је прво мјесто из физике.

Ђаци ОШ „Милорад Муса Бурзан“ Павле Николић освојио је прво мјесто из француског језика, а Кристина Антељ треће, док је Милош Милићевић био други из физике, а Лазар Милићевић трећи. Друго мјесто из енглеског језика освојила је Мартина Пилетић.

Јован Поповић из ОШ „Др Драгиша Ивановић“ заузео је треће мјесто из математике. На државном такмичеру друго мјесто из италијанског језика освојио је Саво Дрљевић, ученик ОШ „Штампар Макарије“, а Жељана Стаматовић била је друга из математике.

Добитници дипломе „Луча” из основних школа.

ОШ „ПАВЛЕ РОВИНСКИ“

Бодин Томашевић, Миона Шошкић, Вук Булајић, Душан Ђуровић, Хелена Гарић, Огњен Коматина, Данило Милачић, Далија Шаботић, Дарија Jекнић, Итана Јекнић, Ива Jовићевић, Дражен Кликовац, Марко Клисић, Ана Мартиновић, Ђорђе Нејков, Маша Ракочевић, Ана Вујовић, Лана Дамјановић, Нађа Филиповић, Харис Коларевић, Андрија Марковић, Анђела Ђиновић, Сабина Хоџић, Радош Jелић, Даница Jововић, Андреа Калуђеровић, Софија Станимиров, Ксенија Ашанин, Теа, Брновић, Петар Дубак, Маша Милић и Давид Незирић.

ОШ „РАДОЈИЦА ПЕРОВИЋ“

Сташа Бошковић, Лука Филиповић, Блажо Кадић, Нађа Кликовац, Милена Мартиновић, Никола Мијовић, Тара Ненадовић, Марко Пешић, Мина Радуловић, Алекса Војиновић, Анамарија Бујишић, Немања Драгаш, Алекса Калезић, Jелена Радуловић, Миљана Станковић, Петар Баша, Тадија Jаничић, Маша Милативић, Лука Михаиловић, Jован Вук Мирковић, Катарина Петровић, Лана Радовић, Ива Рутовић, Војин Бабовић, Елена Божарић, Матија Бошковић, Чарна Ђуровић, Дарија Фатић, Алекса Jокић, Петар Мугоша, Наташа Новићевић, Зорана Савковић, Андрија Тодоровић, Вељко Видаковић, Хана Бојовић, Владимир Божовић, Александра Голубовић, Огњен Петричевић и Матија Шутовић.

ОШ „ВЛАДИМИР НАЗОР“

Катарина Булатовић, Нађа Прелевић, Ана Павићевић, Сара Мартиновић, Кристина Ивановић, Ања Ивановић, Александра Конатар, Андреа Поповић, Хајдана Прелевић, Марија Рашовић, Мина Шћепановић, Балша Томашевић, Нина Вујошевић, Милена Кековић, Нина Клепић, Филип Павићевић, Димитрије Радојевић, Вања Рајчић, Марија Булатовић, Тара Дујовић и Маја Никић.

ОШ „САВО ПЕЈАНОВИЋ“

Катарина Бушковић, Марија Горановић, Ања Крговић, Бранко Лекић, Jана Перовић, Мања Савовић и Сава Шћепановић.

ОШ „МАКСИМ ГОРКИ“

Теодора Драговић, Павле Мрдак, Зоја Поповић, Софиа Остојић, Лазар Дајковић, Дарја Берилажић, Михаило Поповић, Вук Живковић, Марија Бошковић, Андрија Jовановић, Марија Улићевић, Ања Ђукић, Jана Групковић, Катарина Брњада, Мања Чалија, Тара Лакић, Теодора Батрићевић, Марта Пејаковић, Андреј Радоњић, Милена Станишић, Никола Велимировић, Арсеније Вујовић, Ђина Вукашиновић, Луна Зечевић и Калина Зиндовић.

ОШ „МАРКО МИЉАНОВ“

Амина Селами, Христијан Чепић, Милица Буха, Хана Ахметовић, Петар Тмушић, Бојана Милић, и Ања Мутавџић.

ОШ „ОКТОИХ“

Jован Баровић, Урош Букуровић, Моника Чампар, Лана Милутиновић, Драго Мишуровић, Блажо Поповић, Jелена Поповић, Теа Вукчевић, Гојко Аврамовић, Матија Божовић, Сејдо Кочан, Ксенија Ђуришић, Ранко Кривокапић, Ксенија Кумбуровић, Тара Радуловић, Матеј Средановић, Кристина Стијеповић, Божидар Ђерковић, Jана Катнић и Љубица Мраковић.

ОШ „БОЖИДАР ВУКОВИЋ ПОДГОРИЧАНИН“

Ханса Растодер, Ади Растодер, Jасмина Бериша, Jована Ђуришић, Далија Дуровић и Аделиса Хамзић.

ОШ „ВУК КАРАЏИЋ“

Нађа Калуђеровић, Радивоје Дурутовић, Ивана Ђаковић, Милена Ђукић, Дања Рабреновић, Ана Томашевић, Хелена Бацковић, Николина Гогић, Петар Пајовић, Дина Сутај, Лука Цимбаљевић, Анастасија Jанкетић и Никола Jовићевић.

ОШ „МИЛОРАД МУСА БУРЗАН“

Ксенија Чабаркапа, Марко Jукић, Лазар Милићевић, Милош Милићевић, Маша Милошевић, Ања Рондовић, Лазар Вујовић, Вук Безмаревић, Марта Ћупић, Милица Ђокић, Милош Ђукановић, Теа Ђуровић, Андрија Кркељић, Тара Перишић, Мартина Пилетић, Балша Војиновић, Милош Бољевић, Вељко Црвеница, Вук Чуровић, Тара Ђукић, Уна Ђукић, Катарина Ивановић, Мина Jовићевић, Милош Никић, Петар Павићевић, Нина Перић, Владан Вујачић, Коста Вујошевић, Коста Вукадиновић, Сергеј Вуковић, Наталија Баошић, Jана Срдановић, Анђелина –Ђина Стојановић, Вељко Вукићевић, Софија Крцаловић, Ива Матковић, Софија Перуничић, Анђела Поповић и Ана Зечевић.

ОШ „САВО КАЖИЋ“

Драгана Радуновић

ОШ „ДР ДРАГИША ИВАНОВИЋ“

Сара Милачић, Елена Мојовић, Тијана Обрадовић, Драгана Бошковић, Татјана Перовић, Jован Поповић, Jована Никић, Зарија Вукмановић, Павле Илинчић, Милица Рнковић, Сара Поповић, Богдан Бубања, Сара Бујишић, Нина Зечевић, Павле Обреновић, Милоје Рондовић, Катја Бујишић, Мила Бајчета, Радован Бајчета, Jована Дамјановић, Уна Митровић, Никола Петровић, Дупан Стојовић, Саша Зечевић и Емилија Поповић.

ОШ „ВЛАДО МИЛИЋ“

Ђорђије Дуловић и Јована Мартиновић.

ОШ „СУТЈЕСКА“

Елена Бошковић, Милош Гогић, Симон Вукановић, Душан Вукчевић, Марија Ковачевић, Миа Мијовић, Jелена Милачић, Кени Радовић, Андреј Рутовић, Дуња Шаранчић, Маша Џудовић, Лара Иванковић, Марија Jовићевић, Дамјан Крговић, Александар Обрадовић, Симон Петровић, Теа Радуловић, Миа Ражнатовић, Андрија Шошкић, Алекса Тасић, Мина Томашевић, Дорис Вучинић, Варија Вукчевић, Анђела Бориловић, Марија Бошковић, Ксенија Ђукановић, Андрија Jекнић, Сташа Каварић, Кристина Клисић, Бранко Милић, Катарина Николић и Вук Вукчевић.

ОШ „ШТАМПАР МАКАРИЈЕ“

Лана Ђоројевић, Никола Грудић, Милош Миловић, Магдалена Рубежић, Хелена Анђић, Ива Атељевић, Алекса Булатовић, Нина Гогић, Дора Jаћимовић, Никола Jеврић, Марко Кузмановић, Ивона Пешић, Jана Пивљанин, Милица Поповић, Жељана Стаматовић, Петар Шарановић, Андрија Вујачић, Ксенија Чогурић, Миа Никчевић, Катја Пејовић, Атина Радевић, Итана Вучинић, Jана Вукмировић, Сара Аћимић, Лазар Домазетовић, Данило Изгаревић, Петар Кековић, Василије Маројевић, Марија Масловарић, Анелина Петричевић, Лазар Позојевић, Круна Радусиновић, Матија Шеваљевић, Андреј Урошевић, Сстефан Живковић, Нађа Батрићевић, Вјера Булатовић, Ања Ћетковић, Марија Jауковић, Милена Мосуровић, Jана Никић, Мила Поповић, Маша Радовић, Данило Раонић, Лана Ррујовић, Петар Вукмировић, Доротеа Делибашић, Мили Божовић, Миа Поповић, Анастасија Стјеповић, Анастасија Ђуретић, Ксенија Jеловац, Андреј Канкараш, Лада Лакић и Милица Митрић.

ОШ „БРАНКО БОЖОВИЋ“

Ана Булатовић, Тијана Делић, Сара Јовановић, Андрија Лазовић, Николина Лакушић, Валентина Леловић, Миљана Ракочевић, Нина Бијелић, Тара Ћабаркапа, Никола Ђурановић, Ввладимир Ђуровић, Сташа Лаловић, Маја Шишовић, Андреа Вучковић, Марија Димић, Дуња Миличковић, Лука Рончевић и Лазар Шутовић.

ОШ „21. МАЈ“

Лена Крњевић, Лана Радоњић, Теодора Росандић, Лена Вучевић, Неира Чикић, Елдар Хасановић, Најда Хасановић, Мирза Пуришић, Сунчица Вујадиновић, Огњен Вујовић, Лука Богићевић, Александра Бјелица, Балша Конатар, Ана Љуљђурај, Дуња Максимовић, Мина Станишић, Ива Батрићевић и Матија Лучић.

ОШ „ВЛАДИКА ДАНИЛО“

Никола Аћимовић, Jован Бољевић, Анђела Делић, Анастасија Глобаревић, Jана Ковачевић, Алекса Мараш, Лазар Рашовић, Арнис Муратовић и Хелена Ратковић.

ОШ „НИКО МАРАШ“

Ања Ракчевић

ОШ „ЗАРИЈА ВУЈОШЕВИЋ“

Анђела Никчевић

ОШ „МИЛАН ВУКОТИЋ“

Невена Ламбулић, Крсто Радиновић, Бојана Бабовић и Милица Станковић.

Izdvojeno

01. avgust 2021 16:09