Branko Noković
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU
Noković podnio ostavku na mjesto predsjednika OO SNP-a Zeta
Neopozivu ostavku na funkciju predsjednika Opštinskog odbora Socijalističke narodne partije Zeta podnio je Branko Noković.
U ostavci je naveo da je to uradio jer se duži period suočavao sa konstantnim opstrukcijama i sabotiranjem njegovog rada od strane dijela članova Opštinskog odbora.
– To je svoj konačan epilog dobilo glasanjem za moju smjenu sa mjesta direktora KIC-a "Zeta" od strane člana SNP-a, koji predstavlja našu partiju u Savjetu ustanove, a za interes druge partije. Takav postupak samo je potvrdio ono na šta sam duže vrijeme ukazivao - da su pojedinci unutar naših redova djelovali protiv interesa partije, ali i protiv mene lično i profesionalno. Funkciju direktora KIC-a "Zeta" obavljao sam časno, odgovorno i pošteno, vodeći se isključivo interesima ustanove i građana Zete - saopštio je Noković.
Noković je još naveo da rezultati ostvareni tokom njegovog mandata ostaju najbolji dokaz posvećenosti poslu koji je obavljao.
– Kao dijete funkcionera koji je jedan od osnivača SNP-a i kao predsjednik OO SNP Zeta uvijek sam jasno i dosledno artikulisao politiku naše partije, štiteći njene programske principe i vrijednosti. Istovremeno bio sam glas građana Zete i branio njihove interese kad god je to bilo potrebno. To sam pokazao i pružanjem podrške protestima u Botunu i opet bih uradio isto, jer smatram da je obaveza svakog odgovornog političkog predstavnika da stane uz svoje građane kada su ugroženi njihovi legitimni interesi. Nakon moje smjene sa funkcije direktora KIC-a Zeta, inicirao sam sazivanje Glavnog odbora partije kako bi se otvoreno razgovaralo o problemima u 00 SNP Zeta i pronašao put ka rješavanju situacije. Umjesto toga, sazvano je predsjedništvo partije na kojem mi nije omogućeno da iznesem svoj stav o cjelokupnoj situaciji, jer nekome to nije odgovaralo - kazao je Noković.
Noković je naveo da sa dubokim razočarenjem konstatuje da SNP danas nije ona partija u koju je vjerovao i kojoj je posvetio svoj politički angažman.
– Uprkos svemu ostajem dosledan vrijednostima koje sam zastupao tokom obavljana ove funkcije - poštenju, odgovornosti, zaštiti interesa građana i borbi za istinu. Na tim principima sam radio do sada i na njima ću istrajati i ubuduće - naveo je Noković.
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU