11/06/2024 u 11:26 h
Andrijana DabanovićAndrijana Dabanović
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Podgorici na ponos 660 lučonoša

Ove godine biće nagrađeno 399 đaka osnovnih škola, od kojih 382 dobitnika diplome „Luča“ i 17 učenika koji su osvojili neko od prva tri mjesta na državnom takmičenju, dok јe naјboljih maturanata 292, od kojih su 278 lučonoše, a 14 nagrađeni na državnom takmičenju

Glavni grad već tradicionalno organizuјe manifestaciјu „Dan naјboljih“ posvećenu polumaturantima i maturantima dobitnicima diplome „Luča“, ali i uspјešnim takmičarima na državnim takmičenjima znanja. Uručenje nagrada zakazano јe za danas u velikoј sali KIC-a „Budo Tomović“ u podne za osnovce i u 20 časova za srednjoškolce. Ove godine biće nagrađeno 399 đaka osnovnih škola, od kojih 382 dobitnika diplome „Luča“ i 17 učenika koji su osvojili neko od prva tri mjesta na državnom takmičenju. Naјboljih maturanata ima 292, od kojih su 278 dobitnici diplome „Luča“, dok je 14 učenika osvojilo neko od prva tri mjesta na državnom takmičenju. Obјavljuјemo kompletan spisak nagrađenih učenika.

Dobitnici diplome „Luča“ iz osnovnih škola:

OŠ „SUTJESKA“ - Tamara Đuričković, Mihailo Radojević, Dunja Popović, Sara Nikolić, Mia Mališić, Andrija Drobnjak, Vasilije Pejović, Tijana Đoković, Tajra Lamežević, Veljko Sekulović, Nevena Radunović, Matija Petrović, Mihailo Vučinić, Jovana Filipović, Martina Čurović, Lena Đukanović, Anđela Obradović, Luka Žarić, Jovan Samardžić, Anja Vojinović, Varvara Otašević, Nađa Martinović i Milo Popović.


OŠ „RADOJICA PEROVIĆ“ - Dajana Međedović, Staša Martinović, Boško Karadžić, Đorđe Vujačić, Maša Prijović, Petar Vujović, Nađa Jovanović, Aleksa Braković, Marina Bojić, Ana Božarić, Danilo Čampar, Saša Ćetković, Aleksa Ćupić, Vuk Delibašić, Jana Filipović, Stela Laković, Luka Lasica, Lorena Lekić, Anja Mihailović, Anja Milošević, Andrej Radonjić, Damjan Mirović, Ognjen Zečević, Jovan Šikmanović, Nikolina Šibalić, Danilo Vulanović, Lena Sekulić, Staša Savković, Aleksa Niković, Lara Medan, Nađa Golubović, Filip Bugarin, Luka Ivanović, Nikola Kalezić, Jovana Repić, Sofija Mugoša, Dunja Savić, Ilija Babović, Tamara Kovačević, Helena Beatović, Danilo Ćetković, Vukašin Đurišić i Dušan Tepša.


OŠ „18. OKTOBAR“ - Nikolina Vidić

 

Osnovci koji su osvojili nagrade na državnom takmičenju

Glavni grad nagrađuje učenike koji su na državnom takmičenju osvojili neko od prva tri mjesta.

OŠ „Pavle Rovinski“ - Tamara Vasiljević, za osvojeno I mjesto iz ruskog jezika, Irina Vlahović, za osvojeno II mjesto iz ruskog jezika i Milica Radan, za I mjesto iz italijanskog jezika.

OŠ „Oktoih“ - Jana Radošević, za osvojeno I mjesto iz francuskog jezika, Bajo Golubović, za osvojeno I mjesto iz istorije i Sava Obradović, za II mjesto iz istorije.

OŠ „Radojica Perović“ - Lorena Lekić, za osvojeno II mjesto iz francuskog jezika, Đorđe Vujačić, za III mjesto iz ruskog jezika i Danilo Ćetković, za III mjesto iz hemije.

OŠ „21.maj“ - Marija Anđelić, za osvojeno II mjesto iz italijanskog jezika.

OŠ „Štampar Makarije“ - Maša Maslovarić, za osvojeno I mjesto iz engleskog jezika.

OŠ „Milorad Musa Burzan “ - Sajra Smaković, za osvojeno III mjesto iz engleskog jezika i Isidora Damjanović, za osvojeno II mjesto iz italijanskog jezika.

OŠ „Vladimir Nazor“ - Đorđe Čađenović, za osvojeno III mjesto iz istorije.

OŠ „Branko Božović“ - Jana Tomić, za osvojeno I mjesto iz geografije.

OŠ „Sutjeska“ - Matija Petrović, za osvojeno II mjesto iz njemačkog jezika.

OŠ „Novka Ubović“ - Borys Velykyi, za osvojeno II mjesto iz hemije.


OŠ „VLADIMIR NAZOR“ - Đorđe Čađenović, Vjera Vujadinović, Filip Nikić, Dragan Kadrić, Nađa Vujadinović, Ivan Dedić, Anja Božović, Vuk Ceković, Đorđije Medenica, Matija Nikić, Hristina Obradović, Jovana Bojović, Anastasija Ognjenović, Milica Janjušević, Tatjana Drašković, Stefana Milošević, Milica Dragićević, Vasilije Bošković, Luka Bogdanović i Uroš Marović.

OŠ „SAVO PEJANOVIĆ“ - Lana Spalević, Kosta Oručević, Andrea Pejović, Mojaš Tufegdžić, Kilina Aglaja, Petar Nikolić, Nađa Popović, Veljko Radonjić, Vasilije Radoman i Simon Dubak.

 

image
-


OŠ „PAVLE ROVINSKI“ - Lana Janković, Damjan Kapor, Lina Milivojević, Sofija Ćeranić, Lana Nezirić, Milica Radan, Nađa Radičević, Anđela Stojanović, Vuk Dragojević, Tadija Đurović, Stefan Vujović, Petar Janković, Katarina Jasnić, Anja Jovanović, Jana Jovanović, Irina Vlahović, Andrija Martić, Lejla Šabotić, Tamara Vasiljević, Filip Vukčević, Magdalena Šćekić, Ognjen Tmušić, Maša Vučković, Miloš Knežević, Itana Tadić i Bojana Vujošević.


OŠ „MAKSIM GORKI“ - Relja Marković, Nikola Mirković, Luka Raspopović, Milica Čović, Lana Ćetković, Andrej Milašinović, Luka Ivanović, Nikola Ivanović, Luka Radović, Petar Špadijer, Đorđe Drobnjak, Vasilisa Bulatović, Lana Pavićević, Jana Radulović, Damjan Božović, Andrej Durutović, Maša Popović, Bogdan Sredanović i Matea Žugić.


OŠ „MARKO MILjANOV“ - Lejla Šahović, Anastasija Vujadinović, Saida Kapetanović, Maja Milošević, Jana Milić i Luka Đurović.


OŠ „OKTOIH“ - Matija Bukilić, Sofija Lazarević, Elena Marković, Nemanja Mirković, Anđela Ognjanović, Viktor Pejović, Matija Rabrenović, Danilo Ristić, Mlađan Vukašinović, Jana Bećirović, Sara Ćirić, Strahinja Pejović, Anastasija Popović, Luka Vujović, Ksenija Doderović, Bajo Golubović, Sava Obradović, Jana Radošević, Nikolina Rakočević, Aleksandar Rnković, Nikolina Mašković, Lana Nilević, Vladimir Perić, Staša Radović, Marko Stijepović, Jana Glavičanin, Pavle Stojanovski, Darija Šaranović, Uroš Vujačić, Anja Tomašević, Petar Đurović, Lazar Martinović i Miloš Vukčević.


OŠ“BOŽIDAR VUKOVIĆ-PODGORIČANIN“ - Majda Malević, Anđela Ikodinović, Nino Bulatović, Lejla Duraković, Ajla Ećo, Dženan Rastoder, Ema Ahmetović i Ajna Trubljanin.


OŠ „VUK KARADžIĆ“ - Zoran Bošković, Anja Lukić, Andrej Milićević, Iva Tabaš, Jelena Đačić, Andrej Krunić, Nemanja Lakić, Maša Ražnatović, Dobra Rutović, Tomaš Šušić, Milica Tošković, Mia Bulatović, Zlatan Ličina, Stojanka Sudar, Ksenija Vulović, Andrea Medojević, Andrija Nikočević, Miloš Radulović i Nikolina Vojvodić.


OŠ „VLADO MILIĆ“ - Jana Bojić, Emanuela Đokić, Vuk Pejović, Mija Vlahović, Mitar Vujačić, Maša Braković, Branko Džudović i Strahinja Terzić.

 

image
OTVARANJE OSNOVNE SKOLE NOVKA UBOVIC U TOLOSIMA, NOVA SKOLA U TOLOSIMA, OS NOVKA UBOVIC, OTVARANJE NOVE SKOLE U TOLOSIMA-IVAN PETROVIC-IPE


OŠ „ŠTAMPAR MAKARIJE“ - Ivona Bulatović, Lenka Dašić, Aleksandra Filipović, Zoja Koturović, Julija Kuč, Andrej Raičević, Filip Vukmirović, Maksim Jakovljević, Irina Lađić, Ilija Milović, Selma Muhotić, Vukašin Šćepanović, Nevena Andrić, Iva Barović, Petar Jauković, Anastasija Lakić, Bojana Maretić, Vuk Račeta, Jovana Vukmirović, Petar Dragojević, Vuk Đikanović, Elsan Kurpejović, Sofija Lainović, Nađa Nenezić, Anja Todorović, Anja Vujović, Ognjen Adžić, Jovana Magdelinić, Maša Maslovarić, Staša Matović, Luka Milošević, Sofija Stojanović, Jana Vukčević, Anja Blagoje, Milica Borozan, Petar Burić, Nikolina Ćalasan, Jana Ćipranić, Ana Dimić, Mara Đaletić, Pavle Đurnić, Katja Gazivoda, Vuk Jauković, Anastasija Koprivica, Sofi Lukšić, Lena Muk, Filip Nišavić, Relja Popović, Ana Pupović, Danilo Radunović, Maksim Savić, Đorđe Vukotić, Dora Grbović, Andrea Milatović, Anika Nikolić, Dunja Vuković, Andrej Dobrović, Filip Ivanović, Nađa Knežević, Anđela Radonjić, Sara Radulović, Risto Raičković, Katarina Vučeljić, Vasilije Vujović i Julita Živković.


OŠ „BRANKO BOŽOVIĆ“ - Ivo Bulatović, Nina Jovićević, Sara Jovićević, Irina Bulatović, Sofija Tomić, Jana Tomić, Filip Šutović, Andrea Vukčević i Sara Delibašić.


OŠ „MILORAD MUSA BURZAN“ - Simeun Barašin, Matijaš Ivanović, Tamara Bošković, Vuk Blečić, Nikolina Đorđilović, Aleksandra Otašević, Matija Bugarin, Pavle Bugarin, Andrea Ćoso, Iva Jolić, Momčilo Kuč, Leonora Lađić, Božena Leković, Balša Medojević, Ines Smolović, Petar Vujović, Lana Adžić, Staša Brajović, Sara Dajović, Maša Delić, Nejra Ljujković, Stela Bošković, Luka Cerović, Sunčica Filipović, Maša Jovićević, Amar Lekić, Vuk Pavićević, Jana Pavlović, Ema Perazić, Una Perazić, Milan Radusinović, Miloš Svrkota, Nikola Vujotić, Alisa Zvrko, Isidora Damjanović i Ksenija Mitrović.


OŠ „21. MAJ“ -

Mina Bero, Maša Đurović, Nađa Ivanković, Janja Miljanić, Elena Osrajnik, Anja Radovanović, Marija Anđelić, Neda Dragišić, Danilo Đuričković, Andrija Krdžić, Emir Nuković, Ema Ćatić, Ilija Mijović, Pavle Mirković, Vasko Mirković, Nemanja Mirović, Nevena Obradović, Balša Perović, Andrija Radovanović, Najla Smaković, Ammar Bero, Andrej Đurović, Nikola Stanišić, Anastasija Novaković, Aleksandar Novaković, Anđela Janković, Ena Sijarić, Lamija Lukač, Nikolina Knežević i Aleksej Zogović.


OŠ „NOVKA UBOVIĆ“ - Lara Vujović


OŠ „DR DRAGIŠA IVANOVIĆ“ - Jovan Drašković, Lana Kotlaja, Petar Matović, Daria Mrgunović, Anđela Tošić, Jovana Marković, Anja Radmanović, Anja Ivanović, Marijana Šekularac, Lazar Vasović, Vasilije Sekulović, Milica Ivanović, Kalina Ivanović, Lara Tošić, Jovana Glušac, Mia Gojković, Maksim Vešković, Nikola Jovićević, Jana Mladenović, Marko Peković, Sara Vuković, Mia Potpara, Tamara Rajković, Nikolina Rakočević i Maša Baltić.

 

Dobitnici doplome „Luča“ iz srednjih škola:

 

UMJETNIČKA ŠKOLA ZA TALENTE „ANDRE NAVARA“: „Luča I“ - Ognjen Rašović, „Luča II“ - Danin Adrović, Nastasija Zogović i Andrea Vukšić.


UMJETNIČKA ŠKOLA ZA MUZIKU I BALET „VASA PAVIĆ“: „Luča I“ - Natalija Korać, „Luča II“ - Milica Dragojević, Matija Bojović i Mateo Nicaj.


SREDNjA GRAĐEVINSKO-GEODETSKA ŠKOLA „INŽ. MARKO RADEVIĆ“: „Luča I“ - Šeki Mandić, Isidora Koprivica, Mia Mrgunović i Anastasija Vlahović, „Luča II“ - Iva Misović, Janko Jokić, Maja Rajković, Nikola Bošković, Matea Milić, Jovana Petrović, Matija Radinović i Maša Asović.


STRUČNA MEDICINSKA ŠKOLA: „Luča I“ - Njegosava Adžić, Marko Dašić, Elza Pepeljak, Petra Radoman, Ivana Obradović, Milica Kopitović, Tea Tomković, Bojana Maraš, Jovana Vuksanović, Ognjen Obradović, Milica Mrdak i Maid Zejnilović, „Luča II“ - Nikolina Šćepanović, Sara Peković, Violeta Roćen, Helena Kostić, Dženan Orahovac, Tina Perišić, Nađa Jakovljević, Merlin Rastoder, Nemanja Panić, Andrea Bašanović, David Đoljaj, Slavica Tomašević, Dragana Radusinović, Dina Mušović, Jovana Jović, Mina Vlahović, Nataša Grk, Almir Ćatović, Anđela Guberinić, Andrijana Vukčević, Tijana Šljivančanin, Jovana Kotlaja, Milica Šaranović, Vladimir Vukčević, Kosta Poleksić, Nejla Kalač i Boris Adžić.

 

Maturanti okićeni nagradama

Srednjoškolci koji su se okitili nagradama na državnom takmičenju u znanju dobiće od Glavnog grada priznanja.

Gimnazija „Slobodan Škerović“: Bogdan Danilović, za osvojeno III mjesto iz biologije, Ena Kujović, za I mjesto iz engleskog jezika, Una Radulović, za II mjesto iz italijanskog jezika, Jana Vukčević, za III mjesto iz engleskog jezika, Bojana Božović, za I mjesto iz francuskog jezika, Helena Mrkić, za osvojeno I mjesto iz istorije i Ljubica Ćipranić, za osvojeno II mjesto iz francuskog jezika.

Škola za srednje i više stručno obrazovanje „Sergije Stanić“: Mihailo Ivanović, za osvojeno III mjesto u oblasti kuvarstva.

Umjetnička škola za talente „Andre Navara“: Ognjen Rašović, za osvojeno I mjesto u disciplini violončelo solo.

Umjetniča škola za muziku i balet „Vasa Pavić“: Nađa Grdinić, za osvojeno I mjesto u disciplini gitara, II kategorija, Lazar Janjušević, za II mjesto u disciplini harmonika, II kategorija, Igor Poturica, za III mjesto u disciplini harmonika, II kategorija, Vlasta Popović, za II mjesto u disciplini violina, II kategorija i Milica Dragojević, za osvojeno II mjesto u disciplini violončelo, II kategorija.

 

SREDNjA ELEKTROTEHNIČKA ŠKOLA „VASO ALIGRUDIĆ“: „Luča I“ - Haris Šabotić, Jelena Mijatović, Petar Vasiljević, Ana Mosurović i Ognjen Bjalajac, „Luča II“ - Stefan Đukić, Ratko Laković, Stefan Iković i Dušan Babić.

 

SREDNjA EKONOMSKA ŠKOLA „MIRKO VEŠOVIĆ“: „Luča I“ - Anja Radulović, Andrijana Šekularac, Milica Knežević, Tijana Bošković, Jovana Pejović, Ajda Markišić, Nino Baković, Milena Vukanić, Itana Brković i Katarina Čavić, „Luča II“ - Dragana Adžić, Mina Pepić, Marija Peruničić, Milica Popović, Tijana Čabarkapa, Jovana Đuretić, Vasilisa Marković, Sara Vučetić, Slađana Vukašinović, Lejla Rastoder, Nina Nešković, Maša Vuković, Anđela Raičević, Nevena Šuškavčević, Nikolina Ćosović, Anđela Anđelić, Nikolina Vulević, Teodora Ćirović, Milica Rašović, Tijana Dakić, Milica Bušković, Anđa Lopičić, Džana Spahić, Marija Smolović, Iva Jovanović, Aleksa Ćetković i Vasilije Mračević.


ŠKOLA ZA SREDNjE I VIŠE STRUČNO OBRAZOVANjE „SERGIJE STANIĆ“: „Luča I“ - David Novović, „Luča II“ - Nađa Đukić i Stevan Milošević.


SREDNjA STRUČNA ŠKOLA „IVAN USKOKOVIĆ“: „Luča II“ - Mija Živković i Andrija Jušković.


SREDNjA STRUČNA ŠKOLA „SPASOJE RASPOPOVIĆ“: „Luča I“ - Dorotea Rmuš.

 

GIMNAZIJA „SLOBODAN ŠKEROVIĆ“: „Luča I“ - Bogdan Danilović, Maša Ivanović, Danica Ristanović, Anika Tadić, Isidora Turukalo, Jana Paunović, Iva Jokić, Nikola Srzentić, Nađa Radojević, Martina Drašković, Vladana Abazović, Jovan Šaranović, Bogdan Jaćimović, Lana Medojević, Iris Brkanović, Nina Kojičić, Aleksa Čarapić, Marija Boljević, Nikola Burić, Andrea Kalezić, Đurđa Marić, Nikola Radovanović, Anastasija Milatović, Milica Duborija, Marija Stanišić, Ksenija Kankaraš, Milica Tomić, Andrija Jokanović, Staša Radunović, Lara Pejović, Sofija Đukić, Vuk Tomčić, Omer Krnić, Vedad Vesnić, Teodora Zejak, Matija Lončar, Đina Šišević, Sara Tomić, Ena Kujović, Filip Irić, Teodora Vuksanović, Katarina Bojanić, Katarina Lakić, Milica Radunović, Una Radulović, Anja Femić, Luka Rovčanin, Bogdan Bigović, Talija Jovanović, Elena Stjepanović, Milica Zejak, Aleksandra Smolović, Jana Vukčević, Marija Ćetković, Jelena Popović, Ivona Popović i Tatjana Novak, „Luča II“ - Dušan Vujačić, Stefan Ivanović, Vuk Vlahović, Anastasija Iličković, Katja Peković, Petar Paunović, Viktor Đurović, Mihailo Šaranović, Petar Racković, Andrea Milačić, Mina Mićunović, Ivona Čeko, Jelena Dragaš, Jelena Krstić, Jana Anđelić, Andrija Vujašević, Luka Dedijer, Nađa Mihailović, Lana Ivanović, Ana Tomanović, Jonas Sekulović, Marko Drobnjak, Luka Aničić, Ognjen Raičković, Slađana Vlahović, Anastasija Lalević, Maša Ćorović, Lara Nikolić, Katarina Perović, Anđela Marković, Zoja Samardžić, Dora Samardžić, Mia Radojević, Dora Ceković, Milica Kapriš, Anja Ćalasan, Nikola Kuzman, Aleksa Igić, Luka Popović, Petar Ćetković, Tina Pavićević, Lana Pavićević, Jana Mihajlova, Anđela Jovović, Saša Sekulović, Milica Bošković, Marija Aranđelović, Andrea Vujačić, Milica Milojković, Maša Otović, Jovana Tošić, Jovana Ajković, Kristina Božović, Ksenija Krunić, Katarina Milikić, Kristina Šćekić, Vladimir Vukčević, Pavle Gogić, Teodora Stanišić, Vuk Mudreša, Helena Žižić, Milica Marić, Sara Kankaraš, Uroš Šubarić, Dragana Zečević, Isidora Đurišić, Raško Kljajić, Nikola Tošić, Jovana Zaić, Petra Nikolić, Blažo Jovetić, Jelena Maraš, Bojana Bošković, Sofija Radović, Julija Mijušković, Laura Đuričković, Jovan Vojinović, Mia Gačić, Sara Raković, Amar Lukač, Andrija Šćekić, Blagota Marković, Vasilije Vojinović, Ana Radović, Anđela Gačević, Teodora Kovačević, Dušan Fatić, Darija Vulić, Bojana Božović, Katarina Klikovac, Dunja Globarević, Matija Bulatović, Teodora Brujić, Danka Stojović, Nevena Babić, Nađa Janković, Katarina Vučetić, Anđela Novaković, Andrea Pajović, Nađa Vuković, Ksenija Babović, Helena Stanković, Tamara Andrić, Helena Mrkić, Natalija Zečević, Andrea Boričić, Andrea Komatina, Marija Cvijović, Anastasija Anđelić i Tara Ivanović.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
13. jul 2024 20:45