На видику енглеско финале / - гугл
05/05/2021 u 20:53 h
Marko StojanovićMarko Stojanović

(КРАЈ) Челзи заказао енглеско финале у Истанбулу

Екипа Челзија изборила је финале Лиге Шампиона у ком ће се састати са Манчестер ситијем и то ће по трећи пут у историји бити финале које ће играти енглески тимови. Голове за Челзи вечерас су постигли Вернер у 28. минуту и Маунт у 85. минуту.

Екипа Челзија изборила је финале Лиге Шампиона у ком ће се састати са Манчестер ситијем и то ће по трећи пут у историји бити финале које ће играти енглески тимови. Голове за Челзи вечерас су постигли Хаверц у 28. минуту и Маунт у 85. минуту.

Крај утакмице, Челзи је у финалу.

93. минут Шут Џејмса одлази поред гола, идеална прилика за измјене у домаћој екипи. Жиру улази у игру, ван ће Хаверц.

Још четири минута судијске надокнаде, четири минута наде за Реал да направи чудо

90. минут Валврде оштро стартује на Пулишићу и он је добио жути картон

89. минут У игру за Челзи улазе Џејмс и Зијеш, на клупу су пошли Азпиликуета и Маунт. У Реалу, умјесто Азара, на терену је Маријано Дијаз

88. минут Све смо ближи Енглеском финалу, по трећи пут у историји. Маунт је добио жути картон

85. минут ГОООООЛ Мејсон Маунт је погодио небрањену мрежу. Челзи је готово извјесно финалиста

81. минут Пулишић је шутирао али недовољно прецизно

80. минут је у току, све мање времена за Реал

77. минут Пулишићев сјајан продор, убацио је лопту у петерац, али на другој стативи није било никог. Челзи као да не жели да постигне гол, још једна у низу пропуштених прилика

75. минут Ево нове измјене у екипи из Мадрида. У игру ће ући Родриго, а Каземиро завршава меч

73. минут Корнер за Челзи је извео  Маунт, нашао је Тијага Силву који је гађао даљи угао, али лопта је отишла поред стативе. Остаје 1:0

72. минут Крос је стартовао над Пулишићем, добиће жути картон

70. минут Игра се све жешће, све је више нервозе на обије стране, Орсато за сада не показује нове картоне

68. Вернер иде вани, а у игри је стријелац гола из Мадрида, Кристијан Пулишић

66. минут Куртоа је још једном био успјешнији од играча Челзија. Канте није успио да савлада белгијског голмана, Реал је у игри захваљујући свом чувару мреже

65. минут Азар шутира, али Менди сигуран. Корнер за Реал

63. Менди и Винисијус иду ван, у игру су за Реал ушли Валверде и Аасенсио. Зидан покушава да тргне екипу

62. минут Окршај Наћа и Хаверца, након фаула дошло је и до кошкања. Орсато не препушта ништа случају, жути картон за Наћа

59. минут Хаверц још једном пропушта зицер. Куртоа, држи Реал у игри

55. минут Офсајд Бенземе, Реал потпуно безидејан у ових десетак минута наставка

53. минут Какав промашај Маунта, изашао је сам на Куртоу, пребацио га, али лопта је отишла преко пречке. Челзи пропушта још једну велику прилику

51. минут Ударац Тијага Силве главом одлази преко гола, остаје 1:0

50. минут Челзи полако појачава темпо, имаће слободан ударац

46. минут Почело је друго полувријеме

Крај првог полувремена

45. минут Хаверц је покушао да изигра Рамоса. али Рамос показује искуство. Орсато није дозволио да се изведе корнер. Челзи иде на одмор са предношћу од 1:0

43. минут Маунт је ушао у казнени простор, али је био себичан, ни Вернер није могао боље из одбитка. Остаје 1:0 за Челзи.

39. Кристенсен оштро стартује, Орсато не прашта, други је играч домаћина са жутим картоном

38. Статистика на страни реала, попсјед лопте 66:34 одсто, шутеви у оквир 5:3, али предност на страни домаћина

36. минут Жути картон за Рамоса, одгурнуо је Азпиликуету са обије руке

35. минут Какав пас Модрића, Бензема сјајно шутира, али Менди још боље реагује. Само корнер за Реал

32. минут Вернер је изабрао најгоре решење, умјесто да Канте поентира, он је лопту предао у ноге играчима краљевског клуба. Челзи пропушта изгледну прилику

28. минут, Хаверц лобује Куртоу и погађа пречку, али Вернер је ту да исправи, ГООООЛ, Челзи води1:0

26. минут Какав ударац Бенземе, из окрета, али Менди на висини задатка, само корнер за Реал

23. Винисијус је пао у казненом простору Челзија, али далеко од тога да је ово било за најстрожу казну

22. минут Половина првог полувремена, сем поготка из офсајда Хверца и неколико полуприлика на обије стране, није било озбиљнијих пријетњи по голмане. И даље резултат који иде у корист домаћинима

18. минут Не ипак офсајд, Вернер је милиметрима био у недозвољеној позицији, резултат остаје 0:0

18. минут ГООООЛ за Челзи

17. минут Модрић шутира, али Менди поново сигуран. Реал показује да неће тек тако одустати

16. минут у току, Челзи игра висок пресинг, Вернер је убацио лопту у казнени простор, али Хаверц прави фаулу нападу. Одбрана гостију може да одахне

13. минут Слободан ударац за домаћина. Лопту у казнени простор убацује Чилвел, али одбрана Реала на висини задатка

12. минут Какав ударац Ридигера, али Куртоа добро реагује. Маунт је такође покушао, али бивши голман Челзија, сигуран. Само корнер за Челзи

10. минут Посјед лопте на страни гостију, Крос је шутирао али Менди лагано хвата лопту. И даље нема промјене резултата, остаје 0:0

7. минут Хаверц је оштро стартовао на Наћа, Орсато је само усмено опоменуо Челзијевог фудбалера

3. минут Почетно испитивање снага и офсајд Вернера

1. минут Почео је меч на Стемфорд Бриџу, очекујемо веома неизвјестан меч, велики улог је у питању, а у бољој позицији су свакако „плавци” који имају гол у гостима из првог меча

image

На видику енглеско финале

- гугл
На програму вечерас у Лондону на стадиону Стемфорд Бриџ је реванш меч полуфинала Лиге шампиона између Челзија и Реал Мадрида, који ће одлучити која од ове двије екипе ће бити ривал Манчестер ситију у финалу које ће се одиграти 29. маја у Истанбулу на Олимпијском стадиону Ататурк. Први меч који је одигран у Мадриду завршен је резултатом 1:1, а стријелци су били Бензема и Пулишић. Екипа Челзија вечерас неће моћи да рачуна на Матеа Ковачића, док ће екипа Реала бити ослабљена за Варана, Лукаса и Карвахала

За Челзи ће наступити: Менди, Кристенсен, Тијаго Силва, Ридигер, АзпиликуетаКанте, Жоржињо, Чилвел, Маунт, Вернер и Хаверц

На клупи ће бити: Аризабалага, Кабаљеро, Алонсо, Абрахам, Пулишић, Зума, Жиру, Одои, Зијеш, Гилмор, Џејмс и Емерсон.

За Реал ће наступити: Куртоа, Менди, Рамос, Милитао, Фернандез, Крос, Касемиро, Модрић, Азар, Бензема, Винисијус.

На клупи ће бити: Луњин, Алтубе, Асенсио, Марсело, Валверде, Одриозола, Иско, Дијаз, Родриго, Арибас, Бланко и Гутјерез.

Краљевски клуб јури своје 17. по реду финале, гдје је последњи пут био 2018. године, док Челзи није био у финалу од 2012. године и чувеног финала са минхенским Бајерном.

Све је вечерас на страни екипе Томаса Тухела, али не треба тек тако отписати Зиданове пулене, јер Реал није лак противник чак и када је у подређеној улози.