Тузани поново узели мјеру Никшићанима / - фото: Дан
09/05/2021 u 21:53 h

Дечић у Европи, шампион из 2016. гледа ка Другој лиги

Тузани побједом у Никшићу одмакли петопласираном Рудару на недостижних 11 бодова, три кола прије краја. Сутјеска такође осигурала европско љето, Подгорица близу. Искра везала 13 мечева без побједе, ОФК Титоград није побиједио у 12 последњих утакмица и налази се пред амбисом

Интересантно је било у 33. колу Прве Телеком црногорске лиге.

Фудбалери Дечића настављају да пишу историју клуба.

Само четири дана након што су по први пут тим из Тузи одвели у финале Купа Црне Горе, Џонатан Дрешај и другови су обезбиједили изалазак у Европу кроз првенство, побједом над Сутјеском у Никшићу 2:1 (0:0).

Домаће је у вођство довео Божо Марковић, али су Кристијан Вуљај и најбољи стријелац у историји црногорског клупског фудбала, Адмир Адровић, преокренули резултат.

Адровић је коначно пробио лед, јер му је ово био први погодак у дресу Дечића, чије редове је појачао зимус. Интересантно је да су Марковић и Адровић тресли мрежу бивших клубова.

Црвене картоне су у 70. минуту зарадили голман Сутјеске, Владан Гиљен и лијеви бек Дечића, Пјетер Љуљђурај.

Сутјеска је такође обезбиједила излазак на европску сцену, пошто подмлађени шампионски тим Будућност није имао обзира што су Рудару требали бодови 3:1 (0:0).

Двоструки стријелац је био осамнаестогодишњи Лазар Мијовић (71, 80). Милош Раичковић је ставио тачку на меч у 85, само минут након што је Љубомир Ковачевић вратио наду Пљевљацима.

Европу види и Подгорица, која је са 2:1 (2:0) савладала Зету и гурнула је у зону баража.

Стријелци за Љешкопољце су били Халил Мухаремовић у 7. и Анђелко Јовановић у 41. минуту. Наду Голубовчанима је вратио капитен Горан Милојко у 74. минуту.

Промјена тренера није помогла Искри.

Даниловграђани су везали 13 мечева без побједе!

Поражени су на гостовању Петровцу 0:1 (0:1), који је сада одмакао шест бодова последњепласираном ОФК Титограду.

Гол одлуке постигао је Мирза Ђурђевић у 31. минуту.

Домаћи су последњих пола сата играли са играчем мање, пошто је искључен нападач Игор Вукчевић.

Шампион Црне Горе из 2016. године, ОФК Титоград је близу селидбе у Другу лигу, након пораза од Језера 1:2 (0:1).

Никола Јовићевић је довео Плављане у вођство у 20. минуту, на центаршут Петра Вукчевића.

Изједначио је Иван Бојовић у 70. минуту.

Подгоричани су имали велики број прилика, голман домаћих Игор Асановић одлично бранио, а казна за неискоришћене шансе је стигла у судијској надокнади када је Ндуе Мујеци пројектил са ивице шеснаестерца послао под пречку.

Клуб са Старог аеродрома већ 12 утакмица не зна за побједу.

Пласман: Будућност 78, Дечић 53, Сутјеска 51, Подгорица 49, Рудар 42, Језеро 41, Искра 39, Зета 39, Петровац 31, ОФК Титоград 25.

30. april 2024 04:21