Зећани и даље чекају на прву побједу / - фото: Дан/Лазар Ружић
05/11/2021 u 16:58 h

Адровић погодио 106. пут у црногорском првенству

На премијери 17. кола Прве Телеком црногорске лиге, Подгорица славила у Голубовцима

Фудбалери Подгорице савладали су Зету у Голубовцима 2:1 (0:0) на премијери 14. кола Прве Телеком црногорске лиге.

Иван Вукчевић је у 48. довео домаће у предност, али су Адмир Адровић у 67. и Сентоку, два минута касније, донијели преокрет и прву побједу Љешкопољцима након седам утакмица.

Занимљиво и борбено је било прво полувријеме у којем се играчи двије екипе нису штедјели.

Ипак, голова није било, а како су се ствари одвијале могло их је бити на обје стране.

Играо се 34. минут када је Мухаремовић центрирао, а Кривокапић главом погодио стативу Зетиног гола.

Четири минута касније узвратио је домаћин.

Дебитант у дресу Зете, шеснаестогодишњи Милан Рогановић, са 25 метара је сјајно шутирао, али је голман Ивезић успио лопту да скрене крајњим напором у корнер.

Након ударца из угла, са дистанце је пробао и Пуповић, али је замало био непрецизан.

До одласка на одмор, виђене су двије прилике Доњогоричана.

Најприје се, након асистенције Мухаремовића, у гол шанси нашао Сентоку, међутим, искусни Младен Божовић му је ушао у шут и осујетио га да упути ударац.

Недуго затим је са петнаестак метара пробао и Владимир Бољевић, али је лопта након његовог ударца завршила поред стативе.

Други дио меча био је још занимљивији, а разлог је рани гол домаћина, у 48. минуту.

Голман Ивезић је желио да испуца лопту, погодио је Ивана Вукчевића, који је сустигао лопту и прослиједио је у мрежу.

Тек тада се распламсала игра, гости су кренули на све или ништа, а Жарко Поповић је у 53. минуту погодио стативу.

Већ у следећем нападу Поповић је поново био у прилици, Божовић је одбранио, а ревију погођених статива на овом мечу је пет минута касније наставио Цеклић.

Штопер Зете је након набацивања Бурзановића главом погодио оквир гола. Услиједиле су двије измјене тренера гостију Ненада Вукчевића, које су уродиле плодом (ушли Адровић и Мараш).

У свом првом контакту са лоптом, Адровић је погодио стативу, али је само два минута касније изједначио.

Лука Мараш је одлично центрирао са десне стране, а искусни нападач својим 106. првенственим голом матирао Божовића - 1:1.

Већ у следећем нападу Подгорица је повела.

Слободан ударац извео је Поповић, а Арихиро Сентоку лопту главом послао у мрежу - 1:2.

Могли су домаћи у трећем минуту надокнаде до бода, али је Кукуличић промашио зицер.

20. april 2024 04:08