/ EPA-EFE-FOTO: EPA/MATS TORBERGSEN
22/02/2024 u 21:44 h

Ajaks nakon produžetaka eliminisao Bodo Glimt

Norveški šampion nadigrao "kopljanike", ali nije imao sreće da stigne do prolaza dalje

Fudbaleri Ajaksa izborili su plasman u osminu finala Lige konferencija. “Kopljanici” su slavili na gostovanju u Norveškoj protiv Bodo Glimta i to nakon produžetaka sa 2:1. U regularnom toku bilo je 1:1, ali se mora istaći da je Bodo odigrao jednu od najboljih evropskih utakmica u svojoj istoriji. Nadigrali su Ajaks, ali je holandski tim, uz dozu sreće, prošao dalje

Iz prve i jedine velike prilike u regulranom toku utakmice Ajaks je poveo. Kapiten “kopljanika” Stiven Berghaus je pogodio mrežu domaćina.Sedam minuta prije kraja susreta Bodom Glimt je izjednačio preko Patrika Berga i otišlo se u produžetke. U ekstra tajmu domaćin je bio mnogo bolji, nije pronašao put do mreže, ali jesu Holanđani u 114. Minutu. Posle kornera Kenet Tejlor je uz dosta sreće pogodio za 1:2. U 119. minutu norveški šampion je mogao do penela, ali je Sorensen pogodio prečku iz slobodnog udarca sa 17 metara.

28. april 2024 10:46