Sa meča Arsenal - Lester / - FOTO: TWITTER
13/08/2022 u 17:57 h
DAN portalDAN portal

Arsenal i Siti napunili mreže protivnika

Fudbaleri Arsenala savladali su Lester na svom "Emirejtsu" sa 4:2 u derbiju drugog kola Premijer lige

Arsenal je odigrao još jedan dobar meč i došao do sigurne i važne pobjede.

"Tobdžije" su povele u 23. minutu golom Gabija Žezusa, a isti igrač duplirao je prednost svog tima 12 minuta kasnije.

Lester je uspio da se vrati autogolom Saiba u 53. minutu.

Arsenal je uzvratio samo dva minuta kasnije preko Granita Džake za 3:1, ali su "Lisice" smanjile na 3.2 pogotkom Džejmsa Medisona u 74.

Kao po navici Arsenal je ponovo kaznio goste dva minuta kasnije, ovoga puta preko Gabrijela Žezusa, a kod oba gola Arsenala u drugom dijelu asistent je bio sjajni Žezus.

Mančester siti je na svom terenu bio bolji od Bornmuta 4:0. Poveli su "Građani" golom Ilkaja Gindogana u 19. minutu, da bi na 2:0 povisio Kevin de Brujne 12 minuta kasnije.

Na 3:0 povisio je Fil Foden u 37, a konačnih 4:0 postavio je Džeferson Lerma autogolom u 79. minutu.

Siti je tako zadržao maksimalan učiunak nakon dva kola.