Tivćani otišli dalje / -FOTO: FSCG
03/05/2023 u 18:49 h

Arsenal nakon penala stigao do finala Kupa

Tivćani u nadoknadi vremena izborili penale, a onda bili smireniji i precizniji

Istorijski uspjeh fudbalera Arsenala – Tivćani kroz dvomeč polufinala izborili plasman u finale Kupa Crne Gore. U revanšu odigranom danas u Radanovićima, Arsenal je nakon boljeg izvođenja penala savladao sastav Iskre i otišao dalje. Regularni rok završen je pobjedom Danilovgrađana od 3:1, a kako je Arsenal u prvoj utakmici slavio identičnim rezultatom, odlučivali su jedanaesterci.

Iskra je za pet minuta igre u prvom poluvremenu anulirala prednost iz prve utakmice. Mario Đoljaj je pogodio u 23, a onda i Popović u 28. minutu. Kada je u 73. minutu Pavlićević povisio na 3:0, činilo se da Danilovgrađani idu sigurno ka finalu. Međutim, u četvrtom minutu nadoknade vremena kapiten Arsenala Ćetko Manojlović je smanjio na 1:3 i izborio jedanaesterce.

Penal rulet je pripao domaćinu. Sva četvorica izvođača (Rudović, Montenegro, Muhović, Bakić) bili su precizni, kod gostiju jedino je pogodio Obradović. Šut Pavlićevića odbranio je Nikić, a Boljević je loptu poslao iznad gola.

02. maj 2024 08:31