Sa meča u Londonu / - FOTO: TWITTER/ARSENAL
01/10/2022 u 15:21 h

Arsenal srušio Totenhem i osamio se na liderskoj poziciji

Fudbaleri Arsenala savladali su Totenhem sa 3:1 na svom stadionu u derbi meču 9. kola Premijer lige

Jako dobar derbi sjevernog Londona odigrale su dvije ekipe, a Arsenal je imao mnogo više razloga za zadovoljstvo.

"Tobdžije" su povele u 20. minutu kada je strijelac bio Tomas Parti.

Totenhem je upsio da poravna desetak minuta kasnije i to pogotkom Harija Kejna sa penala.

Arsenal je do novog vođstva došao u 49. minutu kada je pogodio Gabrijel Žezus nakon što se odbila jedna lopta.

Totenhem je sa igraćčem manje ostao u 62. minutu kada je Emerson Rojal dobio crveni karton nakon starta nad Martinelijem.

Na 3:1 za domaćina povisio je Granit Džaka golom u 67. minutu na dodavanje Martinelija.

Nakon ove pobjede Arsenal je prvi i ima 21 bod, dok Totenhem ima 17, koliko i Mančester siti koji ima meč manje.

22. april 2024 21:12