/ EPA-EFE-FOTO: EPA/MICHELE MARAVIGLIA
18/12/2023 u 22:56 h

Atalanta nakon preokreta deklasirala Salernitanu

Ekipa iz Bergama u drugom poluvremenu postigla četiri gola i slavila sa 4:1

Fudbaleri Atalante pobijedili na svom stadionu ekipu Salernitane sa 4:1, pa se nakon ovog trijumfa nalaze na sedmom mjestu sa 26 bodova. Tim iz Bergama je tako ponovo u igri za Ligu šampiona, dok je Salernitana posle ovog poraza ostala prikovana za dno tabele i ima svega osam bodova.

Meč nije dobro počeo za domaću ekipu, jer je sastav iz Salerna poveo u 10. minutu golom Pirole. Mešutim, u nastavku utakmice crno-plavi su se razigrali i stigli do velikog preokreta. Murijel je u 47. minutu izjednačio, a samo pet minuta kasnije Pašalić je nakon asistencije Lukmana pogodio za 2:1. U finišu susreta Atalanta je postigla još dva gola. Na 3:1 je u 83. minutu povisio De Ketelare, a tačku na ovaj meč stavio je Mirančuk u 89. minutu.

29. april 2024 09:11