Siguran hod Bavaraca / EPA-EFE-FOTO: EPA/RONALD WITTEK
16/03/2024 u 18:09 h

Bajern ubjedljiv na gostovanju u Darmštadu

Pobjede ostvarili još Majnc, Union Berlin i Augsburg

Ekipa Bajerna iz Minhena stigla je do nova tri boda u Bundes ligi. Bavarci su bili ubjedljivi na gostovanju u Darmštadu – 5:2, čime su i dalje zadržali šansu da se bore za prvo mjesto.

Ipak, susret nije dobro počelo po Bajern, jer je Darmštad prvi došao do prednosti u 28. minutu kada je Tim Skarke pogodio mrežu Manuela Nojera. Osam minuta je trajalo vođstvo Darmštada, jer je Džamal Musijala izjednačio rezultat u 36. minutu. Do kraja prvog dela meča, Bajern je stigao do preokreta - u nadoknadi vremena pogodio je Hari Kejn.  U nastavku susreta je Musijala ponovo bio precizan, dok je potvrdu pobjede ekipi iz Minhena donio Serž Gnabri u 74. minutu meča. Do kraja susreta mreže se tresle još po jednom na obje strane. Pet gol za Bavarce djelo je Matisa Tela, dok drugi za Darmštad postigao Oskar Vilhemson.

Fudbaleri Hajdenhajma su remizirali (1:1) sa Borusijom iz Menhengladbaha. Gosti su poveli gola Heke u 9. Minutu, bod domaćinu je u 66. minutu donio Eren Dinkči.

U derbiju začelja Majnc je bio bolji od Bohuma sa 2:0, Augsburg je ostvario veliku pobjedu u Volfsburgu, a radovali su se i igrači Union Berina u utamici protiv Verdera.

Rezultati

Darmštat - Bajern 2:5 (Skarke 28, Vilhemson 90+5 - Musijala 36, 64, Kejn 45+1, Gnabri 74, Tel 90+3)

Hajdenhajm - Menhengladbah 1:1 (Dinkči 66 - Hak 9)

Majnc - Bohum 2:0 (Burkart 45+3, 71)

Union Berlin - Verder 2:1 (Vertesen 50, Aronson 52 - Vajzer 63)

Volfsburg - Augsburg 1:3 (Vimer 9 - Majer 45+2, Jakić 61, 79)

27. april 2024 03:24