Sa meča u Andaluziji / - FOTO: TWITTER/BARCELONA
01/02/2023 u 22:51 h
DAN portalDAN portal

Barsa slavila protiv Betisa i dodatno pobjegla Realu

Fudbaleri Barselone savladali su Betis u gostima sa 2:1 u meču 17. kola španske La lige

Katalonci su ovom pobjedom u Andaluziji dodatno učvrstili svoju lidersku poziciju.

Večeras, vidjeli smo nekoliko zanimljiv situacaija na obje strane u prvom poluvremenu, a Barse je bila nešto bliža pogotku.

Gostujući tim je do vođstva stigao u 65. minutu kada je Alehandro Balde poslao lijepu loptu za Rafinju, a ovaj je sproveo u mrežu protivnika.

Domaći tim je nakon toga krenuo agresivnije, stvorio nekoliko opasnih situacija, ali je Barsa uspjela da udvostruči prednost.

Igrao se 80. minut kada je Robert Levandovski pogodio na asistenciju Arauha.

Betis uspijeva d asmanji zaostatak i donese dramu kada je u 85. minutu Žil Kunde nespretno reagovao i zatresao svoju mrežu.

Ipak, do kraja se rezultat nije mijenjao, pa su gosti došli do bitne pobjede.

Barselona je lider na tabeli sa 50 bodova, dok drugoplasirani Real Madrid ima 42, ali i utakmicu manje.