Сурака постигао лијеп гол, па пожутио / - Фото: ФК Рудар/Фејсбук
07/11/2021 u 15:59 h

Без побједника у последња два меча 14. кола Прве Телеком црногорске лиге

Рудар два пута водио, али није успио да савлада екипу Петровца

Последња два меча 14. кола Прве Телеком црногорске лиге завршена су неријешено.

Мреже су мировале у дуелу фудбалера Језера и Морнара, док је сусрет Рудара и Петровца завршен резултатом 2:2 (1:1).

Андрија Делибашић је дебитовао на клупи Барана, који су везали шести меч без побједе, док Плављани четири утакмице не знају за тријумф.

Пљевљаци су под Голубињом два пута водили, али су гости стигли до бода.

Закарија Сурака је у 35. минуту одрадио све сам и донио предност домаћима.

Само пет минута касније Абдел Османовић је срушен у самом ћошку казненог простора Рудара, а судија Никола Дабановић показао на бијелу тачку.

Сигуран реализатор најстроже казне био је Аднан Башић, који је послао голмана Јасмина Аговића у лијеву, а лопту у десну страну.

У 53. минуту је резевриста Рудара, Душан Живковић одлично реаговао након једне дуге лопте, побјегао Тачибани и поново довео домаће у вођство.

Међутим, као и у првом полувремену, радост домаћих је кратко трајала.

Играо се 62. минут када је Аднан Башић добру акцију Петровчана крунисао прецизним ударцем са 17 метара у малу мрежу за коначних 2:2 и продужио серију Пљевљака без побједе на пет мечева.

У петак је Подгорица у Голубовцима савладала Зету 2:1, Дечић у суботу Будућност у Подгорици идентичним резултатом, док су Искра и Сутјеска одиграле 0:0.