Vesna Brajović
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU
Brajović: Sredstva su obezbijeđena; Leković: Stižu Kovinić i Makridakis
Prva predsjednica FK Budućnost kazala da će klub do kraja juna dobiti 950 hiljada eura od transfera Kostića i Savovića
FK Budućnost u Vesni Brajović ima prvu predsjednicu u istoriji, a njen zadatak je da sa Upravnim odborom izgradi stabilnu finansijsku strukturu. Naglasila je da je Budućnost prebrodila veliko dugovanje.
- Prethodna sezona je bila jako teška. Imali smo intezivne aktivnosti kako bi stabilizovali klub. Jedan od najvećih problema bio je dug koji smo naslijedili od milion i po eura i koji je mogao uticati na monitoring UEFA koji očekujemo 30. juna. Sredstva su obezbijeđena, nemamo dugove prema igračima, a ni prema državi. Relaksirani očekujemo UEFA monitoring – kazala je Brajović.
Aerodromi Crne Gore, Montefarm, Vinerštediše, Mercedes biće sponzori Budućnosti, a klub će zaraditi i od transfera Andreja Kostića i Lazara Savovića.
- Dobili smo uplatu od 500 hiljada eura od Aerodroma Crne Gore, međutim da bi osigurali uspješno licenciranje, mi smo juče od dva gradska preduzeća (Komunalna i Agencija za stanovanje) izvršili pozajmicu od 250 hiljada eura. Znate da su zakonske procedure često duge i da bi se osigurali da sve obaveze budu ispunjene odlučili smo se na taj potez. Klub je finansijski stabilan, nemamo dugovanja i nadam se da će nas ta stabilnost pratiti u narednim mjesecima. Očekujemo novčane iznose od prodaje igrača – Savovića i Kostića. Od Kostića ćemo dobiti 650 hiljada eura zaključno sa 29. junom, a od Savovića 300 hiljade eura do 31. juna. Uplatu Montefarma očekujemo u narednom periodu, kao i drugih sponzora - istakla je Brajović.
Vjeruje predsjednica da će klub, u svakom smislu, stati na noge.
- Nadam se da su pravi ljudi na pravom mjestu.
A jedan od ljudi koji će imati ulogu da oživi Budućnost je nekadašnji golman Dragoje Leković, koji je preuzeo funkciju sportskog direktora.
I već je prionuo na posao i dogovorio dolazak dvojice igrača. Stižu napadač Neđeljko Kovinić iz Arsenala i bek Jorgos Makridakis iz Jedinstva.
- Samo treba da odrade medicinske preglede i biće naši igrači - rekao je Leković i najavio još novih imena. - Ne volim da dovedem igrača, a da ga nijesam uživo vidio. Komuniciram sa mnogo ljudi iz fudbala. Odgovarao bi nam jedan igrač koji bi mogao da pomogne u razvoju mladih – istakao je Leković.
Mnogo igrača koji su stigli zimus je napustilo Budućnost, a na izlaznim vratima su i Nemanja Nikolić, Miloš Drinčić i Marko Miličković koji su i dalje igrači podgoričkog kluba, ali stručni štab na njih ne računa, dok će Miloš Milović dobiti novu šansu.
- Milović je došao povrijeđen, imao je nekoliko povreda. Što se tiče Nikolića, on će trenirati sa ekipom, ali neće putovati na pripreme. Stručni štab ne računa na njega, kao ni na Drinčića i Miličkovića…
Nada se Leković da će Budućnost biti ono što je nekad bila.
- Moja želja je da napravimo nešto poput onoga kako je Budućnost funkcionisala kada je država bila velika, kada klub nije imao veliki budžet, ali je imala uspjeha. Jednostavan je bio razgovor sa gradonačelnikom. Nekoliko stvari je presudilo. Prvo ta što je nekolicina iskusnih igrača ostala u klubu i to su fudbaleri koji znaju kako se osvajaju trofeji. Drugo, imamo igrače koji su kroz omladinski uzrast ostavili jako dobar utisak i to je ogroman kapital kluba – naglasio je Leković i dodao da je atmosfera na treninzima izvanredna.
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU