Са меча Партизан - Фејенорд / - Фото: Твитер/Фејенорд
10/03/2022 u 20:36 h

Брука Партизана, Фејенорд дао пет голова у Хумској

Фудбалери Партизана изгубили су од Фејенорда у Београду 5:2 у првом мечу осмине финала Лиге Европе

Партизан је одиграо катастрофално у одбрани, Фејенорд је великим дијелом меча држао лопту у свом посједу и из тога стигао до убједљиве побједе.

Партизан је повео у 13. минуту када је погодио Бибрас Натхо, али се Израелац повриједио приликом постизања гола и морао је да напусти игру.

Холандски тим је поравнао преко Јенса Торнстре, а играо се 20. минут.

Тек што је почело друго полувријеме Партизан је опет повео, а овога пута стријелац је био млади Немања Јовић.

Фејенорд је још једном допао до поравнања у 52. минуту када је стријелац био Каријел Дезерс.

Теренска иницијатива гостију уродила је плодом у 64. минуту када је погодио Лутарел Гертрауда за вођство 3:2.

Фејенорд је до четвртог гола дошао у 71. минуту када је сјајним волејом затресао мрежу домаћина Луис Синистера.

Коначних 5:2 поставио је Торнстра у 77. минуту својим другим голом на мечу.

Свих 90 минута у дресу Партизана одиграио је црногорски штопер Игор Вујачић.

Реванш се игра за седам дана у Ротердаму.