Bodovi za Bavarce na teškom gostovanju / EPA-EFE-FOTO: EPA/RONALD WITTEK
27/01/2024 u 17:59 h

Bundes liga (19. kolo): Pobjeda Bajerna, petarda Štutgarta

Nakon ovog trijumfa Bavarci na samo bod od lidera Leverkuzena

Fudbaleri Bajerna ostvarili su drugu uzastopnu pobjedu u Bundes ligi. U meču 19. kola, Bavarci su slavili na gostovanju protiv Augsburga sa 3:2 i prišli lideru Leverkuzenu na jedan bod zaostatka (Bajer od 18.30 sati dočekuje Borusiju Menhengladbah). Šampion Nemačke je poveo 23. minutu golom Pavlovića, a prednost Bavaraca udvostručena je u petom minutu nadoknade prvog poluvremena. Strijelac je bio Dejvis. Augzburg se vratio u 52. minutu, kada je Mbabu centrirao sa desnog boka, a Demirović sjajno skočio i udarcem glavom sa 10 metara postigao efektan pogodak, za 1:2. Samo šest minuta je domaćin bio u igri, pošto je Hari Kejn povisio na 1:3 i tako nastavio svoj golgeterski niz. Domaćin se nije predavao, a u 94. minutu je golom Demirovića sa bijele tačke uspio da postavi konačnih 2:3.

Štutgart je u pravoh goleadi savladao Lajpcig na svom terenu sa 5:2. Domaćin nakon pola sata imao dva gola prednosti, golovima pogocima Miloa iz penala u 25. i Undava u 30. minutu. Šeško je smanjio u 32. minutu, a gol za 3:1 dao je Leveling u 48. minutu. Još jednom su se "bikovi" vratili, pošto je Openda u 55. minutu pogodio za 3:2, ali je dva gola prednosti "švabama" vratio Undav, svojim drugim golom u 56. minutu. Undav je u 75. minutu  stigao do het-trika za konačnih 5:2.

Pobjedu nad Bajernom u Minhenu u prošlom kolu, Verder je potvrdio danas trijumfom nad Frajburgom – 3:1, dok su dueli Hofenham – Hajdenhajm i Volfsburg – Verder završeni bez pobjednika.

Rezultati

Augsburg - Bajern 2:3 (Demirović 52, 90+4p – Pavlović 23, Dejvis 45+5, Kejn 58)

Štutgart - Lajpcig 5:2 (Milo 25, Undav 32, 56, 75, Leveling 49 – Šeško 32, Openda 55)

Hofenhajm - Hajdenhajm 1:1 (Kramarić 45+1p – Dinkči 29)

Verder - Frajburg 3:1 (Dukš 9p, Njinma 53, Malatini 90+3 – Grifo 28p)

Volfsburg - Keln 1:1 (Paredes 40 – Alidou 38)

16. maj 2024 15:51