Slavlje igrača Totenhema / EPA-EFE-FOTO: EPA/ANDY RAIN
07/04/2024 u 21:33 h

Čelsi ostao bez pobjede u 93. minutu, Totenhem siguran

Fudbaleri Šefild junajteda i Čelsija remizirali su rezultatom 2:2, u 32. kolu Premijer lige

“Plavci” su bolje otvorili utakmicu i poveli već u 11. minutu preko Tijaga Silve. Izjednačenje je stiglo u 32. minutu - Hamer je spojio sa golom Bogla, koji je sa desne strane ciljao bliži ugao i matirao reprezentativca Srbije Đorđa Petrovića. Do novog vođstva, Čelsi je došao u 66. minutu. Palmer je odigrao pas za Maduekea, koji je ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem pogodio pod prečku, u bliži ugao. Činilo se tada da će gosti lako privesti meč kraju, međutim, u 93. minutu stigao je šok. Mekbarni je na asistenciju Arčera pogodio za konačnih 2:2.

Totenhem je kao domaćin sa 3:1 pobijedio Notingem Forest, pa su se “sparsi” sada sa 60 bodova izjednačili sa Aston Vilom na četvrtom mjestu,koje void u Ligu šampiona. Strijelci za Totenhem bili su Murilo (autogol) u 15, Van de Ven u 52. i Poro u 58. minutu, dok je gol za goste djelo Vuda u 27. minutu.

30. april 2024 01:26