Са меча Челси - Саутемптон / - Фото: Твитер
02/10/2021 u 17:55 h
ДАН порталДАН портал

Челси у финишу сломио отпор Саутемптона

Фудбалери Челсија савладали су Саутемптон на свом терену са 3:1 у мечу седмог кола Премијер лиге Енглеске

Након пораза у прошлом колу од Манчестер ситија, али и неуспјеха против Јувентуса у Лиги шампиона, Челси је забиљежио добар резултат и уз доста муке дошао до тријумфа.

"Плавци" су повели већ у деветом минуту када је стриојелац био Трево Чалоба.

Ипак, Саутемптон је у наставку успио да изједначи и то преко Вард Проуза који је погодио са бијеле тачке у 60. минуту.

Вођство "Плавцима" донио је Тимо Вернер у 84. минуту на додавање Цезара Аспиликвете. Коначних 3:1 поставио је Бен Чилвел у 89. минуту.

Треба напоменути да је Саутемптон од 77. минута игра са играчем мање када је искључен стријелац гола Вард Проуз.

Након овог тријумфа Челси има 16 бодова и тренутно је први, али другопласирани Ливерпул који има 14 бодова има и меч мање.