Челзи славио у Белфасту / EPA-EFE - JUAN CARLOS CARDENAS
11/08/2021 u 23:51 h
Портал ДанПортал Дан

Челзи освојио Суперкуп

Фудбалери Челзија освојили су Суперкуп Европе након што су после пенала савладали екипу Виљареала. Након пенала резултат је био 6:5.

У току регуларних 90 минута није било побједника, иако је Челзи повео голом Зијеха у 27. минуту, а изједначење је донио Морено у 73. минуту. По једно полувријеме је припало објема екипама, а ни продужеци нису донијели побједника. Пенал сериј је почела одбранама Асенха и Аризабалаге, али су након тога извођачи једанаестераца намучили голмане, све док Аризабалага у последњој серији није одбранио ударац Албиолу.

Челзију је ово осми европски трофеј, други у Суперкупу, након 1998. године, чиме су изборили пролаз у 10 најтрофејнијих клубова Европе.

01. maj 2024 14:12