Sa derbija pod Goricom / - FOTO: MERIDIANBET 1. CFL
30/10/2022 u 18:52 h

Derbi kraj Bistrice pripao Budućnosti, Sutjeska prepustila prvo mjesto najvećem rivalu

Fudbaleri Budućnosti savladali su Sutjesku u Nikšiću sa 1:0 u najvećem derbiju crnogorskog fudbala

Meč koji je obilježio 14. kolo domaćeg fudbalskog šampionata, odigran je pred oko 2.500 gledalaca, a na kraju su Podgoričani imali puno više razloga za zadovoljstvo.

U prvom poluvremenu prvo je zaporijetila Sutjeska, ali je i Budućnost odgovorila istom mjerom.

Podgorički sastav do vođstva je došao zahvaljujući pogotku Marka Mrvaljevića u 44. minutu susreta.

Sutjeska je u nastavku izašla znatno ofanzivnije i stvorila nekoliko dobrih prilika.

Najveću je propustio Tajron Konrad koji je u 87. minutu pogodio prečku.

Zahvaljujući ovoj pobjedi Budućnost je preuzela prvu poziciju i sada ima 25 bodova, dok drugoplasirana Sutjeska ima 24.

Tabela: Budućnost 25, Sutjeska 24, Dečić 24, Arsenal 23, Petrovac 21, Jezero 19, Rudar 17, Jedinstvo 16, Mornar 10, Iskra 10.

25. april 2024 14:47