Dan portal

Dan portal

- DAN
Nikola Jovanović

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

SLUŠAJ VIJESTI

„Динамит” разнио Русију

Данци на волшебан начин, са само три бода, освојили друго мјесто у Б групи и изборили пласман у осмину финала Европског првенства

Сви знају шта је све задесило Данску на овогодишњем Европском првенству.

„Динамити” су пребродили све недаће, декласирали Русију 4:1 (1:0) у последњем колу Б групе и са само три бода приграбили друго мјесто и пласман у осмину финала.

Белгијанци су у другом мечу поштено одрадили посао против Финске 2:0 (0:0).

„Црвени ђаволи” са максималних девет бодова су заузели прво мјесто у групи, док су Данци, Финци и Руси сакупили по три бода, али другови Кристијана Ериксена иду у нокаут рунду захваљујући најбољој гол разлици, „зборнаја” и „вукови” пакују кофере.

Стријелци за домаће на „Паркену” су били Микел Дамсгард у 38, Јусуф Полсен у 59, Андреас Кристенсен у 79. и Јоаким Меле у 82. минуту.

Трачак наде је изабраницима Станислава Черчесова дао Артјом Дзјуба у 70. минуту, када је из једанаестерца смањио на 1:2.

Ипак, све је то било кратког даха – Руси су још једном разочарали.

Група Б

1. Белгија          3          0          0          7:1      9

2. Данска           1          0          2          1:3      3

3. Финска          1          0          2          1:3      3

4. Русија       1          0          2          2:7      3

Белгијанци су са комбинованим саставом Финце сломили у другом полувремену.

Повели су Мартинезови изабраници аутоголом голмана Лукаша Храдецког у 74. минуту, док је Ромелу Лукаку, седам минута касније, поставио коначних 2:0.

Белгија чека ривала у осмини финала, Данци ће на мегдан Велсу, 26. јуна у Амстердаму.

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

Vezane vijesti

IZBOR UREDNIKA