Igrači Dinama / - FOTO: GNK DINAMO ZAGREB
09/08/2022 u 21:58 h

Dinamo u goleadi izbacio Ludogorec, čega ga Bodo Glimt u borbi za LŠ

Fudbaleri Dinama pobijedili su u Zagrebu Ludogorec sa 4:2 u revnš meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona

Dinamo je u prvom meču u Razgradu slavio sa 2:1, pa je tako sa ukupnih 6:3 prošao dalje i u borbi za ulazak u grupnu fazu LŠ igraće sa norveškim Bodo Glimtom.

Dinamo je večeras poveo u 12. minutu kada je pogodio Josip Drmić, a na 2:0 povisio je Mislav Pršić u 27.

Ludogorec je desetak minuta prije toga ostao sa desetoricom kada je Jankovi dobio crveni karton. Tako su Zagrebčani stigoi i do trećeg gola i to u 44. minutu, a opet je strijelac bio Oršić.

Ipak, Ludogorec se nije predavao, pa je na 3:1 smanjio preko Despodova u nadoknadi prvog dijela, a drugi pogodak za bugarskog šampiona postigao je takođe Despodov i to u 49. minutu.

Konačnih 4:2 za Dinamo postavio je Petković sa penala u 87. minutu, a gosti su ostali sa devetoricom nešto ranije kada je i Rik dobio crveni karton

Bodo Glimt je bio bolji od Žalgirisa. Večeras je u gostima odigrao 1:1, a kod kuće je slavio sa ubjedljivih 5:0.

20. april 2024 01:26