Долбергов поздрав са асистентом код првог гола, Дамсгардом / - фото: INSTAGRAM.COM/HERRELANDSHOLDET
26/06/2021 u 19:58 h

Долберг у Амстердаму као код куће

Фудбалери Данске први четвртфиналисти Европског првенства

Фудбалери Данске први су четвртфиналисти Европског првенства.

„Динамити” су у Амстердаму савладали Велс 4:0 (1:0).

Каспер Долберг је показао да се осјећа као код куће на „Јохан Кројф арени”, гдје је четири године наступао као члан Ајакса.

Нападач Данске је у 27. минуту, након одличне комбинације, са 16 метара погодио малу мрежу.

У 48. минуту је Долберг искористио лоше испуцавање Вилијамса, да са седам метара постигне други гол и удвостручи предност своје репрезентације.

Семафор

Данска – Велс 4:0 (1:0)

Стријелци: Долберг 27, 48, Меле 88, Брајтвајт 90+6.

Жути картони: Родон, Мур, Брукс, Бејл (Велс).

Црвени картон: Вилсон (Велс) у 90. минуту.

Данци су и након другог гола наставили доминицију и пропустили неколико стопостотних шанси, да би Јоаким Меле у 88. минуту повисио на 3:0.

Није ни ту био крај мукама „змајева”, пошто је Мартин Брајтвајт у шестом минуту судијске надокнаде поставио коначних 4:0.

Осмина финала

Велс – Данска          4:0

Италија – Аустрија             (21)

27. јун

Холандија – Чешка                        (18)

Белгија – Португал                        (21)

28. јун

Хрватска – Шпанија           (18)

Француска – Швајцарска  (21)

29. јун

Енглеска – Њемачка          (18)

Шведска – Украјина          (21)

Полуфиналисти са прошлог Еура пакују кофере, док ће правак Европе из 1992, након 17 година бити учесник четвртфинала континенталног шампионата, иако је осим Кристијана Ериксена, због добро познатих разлога, наступио и без Јусуфа Поулсена и Данијела Васа.

Острвљани су на старту меча пружили подршку Ериксену, тако што су његовим саиграчима поклонили дрес Велса са бројем 10 и његовим презименом.

24. april 2024 00:45