Са меча Болоња - Милан / - Фото: Твитер
23/10/2021 u 22:38 h

Два црвена картона, голеада и побједа Милана у Болоњи

Фудбалери Милана савладали су Болоњу у гостима са 4:2 у мечу деветог кола италијанске Серије А

Тим Синише Михајловића одиграо је заиста храбар меч и то са два играча мање био велики такмац Милану.

Гостујућа екипа повела је у 16. минуту када је погодио Рафаел Леао на асистенцију Златана Ибрахимовића.

Милан је удвостручио предност Давидеа Калабрије.

Треба истаћи да је Болоња са играчем мање остала у 20. минуту када је црвени картон због прекршаја добио Адама Сумаоро.

Домаћа екипа је са играчем мање успјела да самњи на 2:1 и то аутоголом Златама Ибрахимовића након једног корнера.

Болоња је у делиријум довела своје навијаче када је Муса Баров погодио у 52. минуту за 2:2.

Само седам минута касније Болоња је остала са деветорицом на терену јер је искључен и Роберто Соријано након једног заиста грубог старта.

Милан је бројчану предност искористио и стигао до трећег гола у 84. минуту када је погодио Исмаел Бенасер.

Коначних 4:2 поставио је Златан Ибрахимовић у 90. минуту.

Након ове побједе Милан има 25 бодова и лидер је на табели, а Наполи је други са бодом мање, али и утакмицом мање.