Aleksandar Mitrović / -FOTO: TWITTER/FC FULHAM
20/05/2023 u 18:58 h

Dva gola Mitrovića nedovoljna za pobjedu Fulama

Važna pobjeda Mančester junajteda u borbi za Ligu šampiona

Fulam i Kristal Palas odigrali su neriješeno 2:2, u utakmici 37. kola Premijer lige, a i ovaj meč prošao je u znalu reprezentativca Srbije Aleksandra Mitrovića, koji je bio dvostruki strijelac za svoju ekipu.

Kristal Palas je prvi stigao do vođstva i to u 34. minutu kada je mrežu domaćina zatreasao Odson Eduar. U četvrtom minutu nadoknade, dosuđen je penal za Fulam koji je Mitrović snažnim udarcem pretvorio u gol za izjednačenje. U nastavku je Fulam igrao bolje i plod toga bio je drugi gol Mitrovića na utakmici. Igrao se 61. minutukada je  posle centaršuta sa desne strane, Mitrović je odlično reagovao i glavom poslao loptu u mrežu za 2:1. Ipak, nisu do kraja meča izdržali, pa je Vord sedam minuta prije kraja izjednačio i donio bod Kristal Palasu.

Zanimljiv meč odigran je na "Enfildu", gdje su igrali Liverpul i Aston Vila. Pobjednika nije bilo - 1:1, a "redsi" su do boda stigli golom Firmina u 90. minutu. Mančester junajted je na gostovanju u Bornmutu slavili sa 1:0 pogotkom Kazemira na samom startu meča. Tri boda koja su "đavoli" osvojili mogu da im budu presudni u borbi za Ligu šampiona.

Totenhem - Brentford 1:3 (Kejn 8 - Mbeumo 50, 62, Visa 88)

Bornmut - Mančester junajted 0:1 (Kazemiro 9)

Fulam - Kristal Palas 2:2 (Mitrović 45+5p, 61 - Eduar 34, Vard 84)

Liverpul - Aston Vila 1:1 (Firmino 90 - Remzi 27)

Vulverhempton - Everton 1:1 (Hvang 34 - Mina 90+10)

18. april 2024 07:37