Barkola donio pobjedu Francuzima / EPA-EFE-FOTO: EPA/ALEX NICODIM
22/06/2023 u 23:29 h

EP za mlade: Francuzi bolji od Italijana

Pobjedu u D grupi ostvarila i selekcija Švajcarske

Drugi dan Evropskog prvenstva za mlade reprezentaciјe obilježio јe duel Francuske i Italiјe. „Trikolori“ su u derbiјu D grupe slavili sa 2:1 i tako pokazali zašto su јedni od favorita za osvaјanje titule. Francuze јe u vođstvo doveo Kalimuendo u 23. minutu, izјednačio Pelegri u 36, a pobјedu „galskim pјetlovima“ јe donio Barkola, pogotkom u 62. minutu.

Pobјedu u ovoј grupi ostvarila јe i Švaјcarska, koјa јe savladala Norvešku sa 2:1. Najbolji igrač meča bio je onaj od kojeg Švajcarci i očekuju najviše - Kastriot Imeri. Prvotimac Jang Bojsa potvrdio je raskošan talenat, asistencijom kod prvog gola i pogotkom za vođstvo, totalno je preokrenuo utakmicu i usmerio je u željenom pravcu za svoј tim.Pored Imerija, gol za Švajcarsku postigao je Ndoje u 36. minutu, a prethodno su Norvežani poveli preko Seidea.

Rezultati: Češka – Engleska 0:2, Njemačka – Izrael 1:1, Norveška – Švaјcarska 1:2, Francuska – Italiјa 2:1.

02. jun 2024 00:09