Jović pogodio u pobjedi Fiorentine / -FOTO: EPA
27/05/2023 u 20:38 h

Fiorentina u finišu nokautirala Romu

Blic-krig Viole u finišu

Фiorentina, Salernitana i Torino radovali su se pobjedama u prva tri meča subotnjeg programa 37. kola Serije A.

Fiorentina je blic-krigom u samoј završnici došla do preokreta protiv Rome. Prvo јe Luka Јović u 85. minutu izјednačio, da bi tri minuta kasniјe Džonatan Ikone donio triјumf i definitivno "vučici" ugasio snove da kroz prvenstvo može do vize za Ligu šampiona. Jedina šansa timu Žozea Murinja da zaigra u elitnom takmičenju je da osvoji Ligu Evrope. Salernitana je režirala veliki preokret protiv Udinezea i ovjerila opstanak, dok je Torino u gostima deklasirao Speciju i učinio uslugu Veroni u borbi za slamku spasa.

Rezultati 37. kola: Salernitana - Udineze 3:2 (1:2) (Kastanos 43, Kandreva 57, Ekonga 90+6 - Zegelar 25, Nestorovski 30), Specija - Torino 0:4 (0:1) (Visnijevski 24ag, Rići 72, Ilić 76, Karamoa 90+6), Fiorentina – Roma 2:1 (0:1) (Jović 85, Ikone 87 – El Šaravi 11).