Špankinje na tronu / EPA-EFE-FOTO: EPA/MAURICE VAN STEEN
03/06/2023 u 19:45 h

Fudbalerke Barselone šampionke Evrope

U spektakularnom finalu Lige šampiona, Špankinje nakon preokreta sa 3:2 savladale Volfsburg

Fudbalerke Barselone nove su šampionke Evrope! Ekipa iz Katalonije je u fenomenalnom finalu, posle velikog preokreta, savladala Volfsburg sa 3:2, iako su Njemice na poluvremenu imale prednost od 2:0.

Meč koji je igran na „Filips Areni“ u Ajndhovenu Volfsburg je počeo odlično i poveo već u trećem minutu golom Eve Pajor. U 37. minutu Eva je asistirala Aleksandri Pop, koja je duplirala prednost i činilo se tada da Njemice idu ka sigurnoj pobjedi. Međutim, u nastavku druga slika. Barselona je od starta krenula silovito i već u 48. minutu smanjila pogotkom Patricije Guhiorajo. Samo dva minuta kasnije ponovo je Guhijaro bila na pravom mjestu, iskoristila je dodavanje Kaldente i izjednačila na 2:2. Gol vrijedan titule pravaka Evrope postigla je Šveđanka Fridolina Rolfo u 71. minutu nakon katastrofalne reakcije odbrane Volfsburga.

19. april 2024 19:21