Trijumf Fulama / -FOTO: WOLVERHEMPTHON
27/11/2023 u 23:24 h

Fulam u nadoknadi vremena srušio „vulvse“

Domaćin dva gola postigao sa penala, gosti jedan

U poslednjoj utakmici 13. kola Premijer lige, Fulam je na svom „Kotidžu“ trijumfovao protiv Vulverhemtona sa 3:2.

Samo što je meč počeo, Fulam je poveo, u sedmom minutu Robinson je asistirao, a Ivobi pogodio  za 1:0. Ipak, „vulvsi“ su brzo uzvratili. Igrao se 22. minut kada je Belegard je centrirao na drugu stativu, a tamo je na pravom mestu bio Kunja koji je glavom savladao zatresao mrežu za 1:1.

U nastavku su oba tima igrala otvoreno, a u 59. minutu Semedo je zakasnio i oborio Kernija, a sudija pokazao na penal. Siguran sa 11 metara bio Vilijan - 2:1. No, Vulvsi su opet ubrzo uzvratili, Hvang je pobjegao svojim čuvarima i iznudio penal. Isti igrač je preuzeo odgovornost i u 75. minutu pogodio za 2:2.

Fulam je u finišu krenuo na sve ili ništa, u četvrtom minutu nadoknade vremena su tražili penal nakon što  je Žoao Gomeš zakačio Vilsona. Sudija je prvobitno pustio da se igra nastavi, a onda je uslijedila VAR provjera, nakon koje je arbitar promijenio svoju odluku.  Vilijan je ponovo izveo penal za konačnih 3:2 i veliko slavlje domaćih navijača.

29. april 2024 18:48