Sa meča na ”Etihadu” / - FOTO: TWITTER/MAN CITY
02/10/2022 u 16:50 h

Haland i Foden radili šta su htjeli, Junajted primio šest golova na "Etihadu"

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Mančester junajted sa čak 6:3 u derbi meču 9. kola Premijer lige

Siti je odigrao još jedan fantastičan meč, dok je Junajted po ko zna koji pout u poslednje vrijeme obrukao svoje ime.

Domaća ekipa povela je u osmom minutu golom Fila Fodena.

Zatim, dva puta zaredom za Siti je pogodio sjajni Erling Haland i to prvo u 34. minutu, a onda i u 37.

"Građani" su do ubjedljivioh 4:0 stigli drugim golom Fodena u samom finišu prvog dijela.

Junajted je stigao do počasnog gola i to preko Entonija u 56. minutu.

Na 5:1 za Siti povisio je fantastični Haland u 64. minutu, stigavši tako do het-trika na ovom meču. Sada Norvežanin ima 14 golova do sada u premijer ligi.

Na velikih 6:1 za domaćina povisio je Fodent u 73. minutu, upisavši i on het-trik.

Drugi gol za goste koji su smanjili na 6:2 postigao je Entoni Marsijal u 84. minutu.

Junajted je uspio koliko toliko da izbjegne brukanje još jednim golom Marsijala, ovoga puta sa penala u 90. minutu.

Siti je drugi na tabeli i ima 20 bodova, dok lider Arsenal ima 21. Junajted je šesti sa 12 bodova.

25. april 2024 03:43