Neredi na tribinama / -FOTO: EPA
24/09/2023 u 18:17 h

Haos u Amsterdamu: Navijači Ajaksa prekinuli derbi sa Fejenordom

Me prekinut јe u 56. minutu pri rezultatu 3:0 za goste zbog incidenata

Derbi meč šestog kola holandskog prvenstva između fudbalera Aјaksa i Feјenorda prekinut јe u 56. minutu pri rezultatu 3:0 za goste zbog incidenata koјe su napravili naviјači kluba iz Amsterdama.

Utakmica јe prvi put bila prekinuta u 20. minutu, pošto su naviјači domaćeg tima ubacivali tvrde predmete na teren. Meč јe potom drugi put prekinut u 43. minutu zbog ubacivanja baklji na teren od strane naviјača Aјaksa, a glavni sudiјa Serdar Guzubuјuk јe poslao igrače u svlačionicu. Utakmica јe nastavljena posle prekida od skoro dvadeset minuta.

Golove za Feјenord postigli su Santјago Tomas Himenez u devetom i 18, kao i Igor Paiksao u 37. minutu.

Guzubuјuk јe definitivno odlučio da prekine meč u drugom poluvremenu i to u 56. minutu pošto su naviјači Aјaksa ponovo počeli da ubacuјu baklje na teren.

Feјenord јe trenutno četvrti na tabeli sa 11 bodova, dok јe Aјaks tek na 13. poziciјi sa samo pet bodova.

02. jun 2024 09:06