Sa meča u Beču / - FOTO: TWITTER/LEAGUE NATIONS
25/09/2022 u 22:40 h
DAN portalDAN portal

Hrvati slavili u Beču i osvojili prvo mjesto, pirova pobjeda Danaca nad Francuskom

Fudbaleri Hrvatske savladali su Austriju u beču 3:1 u psolednjem, šestom kolu grupe A1 Lige nacija

"Vatreni" su ovom pobjedom i definitivno osvojili prvo mjesto u pomenutoj grupi.

Hrvati su vodili od šestom minuta golom Luke Modrića, ali je Austrija poravnala preko Kristofa Baumgartnera tri minuta kasnije.

U nastavku Hrvatska je do pobjede došla golovima Marka Livaje u 69. i Dejana Lovrena u 72. minutu.

U istoj grupi Danska je u Kopenhagenu nadigrala Francusku 2:0. Golove za domaću selekciju postigli su Kasper Dolberg u 34. i Andreas Skov Olsen u 39. minutu.

Tabela: Hrvatska 13, Danska 12, Francuska 5, Austrija 4.

U okviru grupe A4 Holandija je u Amsterdamu nadigrala Belgiju sa 1:0 pogotkom Vordžial van Dajka u 73. minutu.

U drugom meču grupe Poljaci su kao gosti nadigrali Vels 1:0 golom Karola Sviderskog u 58. minutu.

Tabela: Holandija 16, Belgija 10, Poljska 7, Vels 1.